$
חדשות טכנולוגיה

יוניקורן חדש נולד: אקווה סקיוריטי גייסה 135 מיליון דולר

החברה המציעה פתרונות אבטחה לענן שווה כבר יותר ממיליארד דולר; דרור דוידוף, מנכ"ל ומייסד משותף: "לאורך הדרך קיבלנו לא מעט הצעות רכישה ודחינו את כולן, כי אנחנו רצים מרתון"

הגר רבט 13:4410.03.21

חברת אקווה סקיוריטי, המפתחת פתרונות אבטחה לענן, מודיעה היום (ד') על גיוס 135 מיליון דולר בסבב E לפי הערכת שווי של יותר ממיליארד דולר. את הסבב הובילה ION Crossover Partners ולקחו בו חלק המשקיעים הקיימים, בהם M12 Ventures, Lightspeed Venture Partners, Insight Partners, TLV Partners, Greenspring Associates ו-Acrew Capital. מאז היווסדה גייסה אקווה 265 מיליון דולר.

 

 

 

מהחברה נמסר כי במסגרת סבב הגיוס הנוכחי קיבלו כ-100 מהעובדים הוותיקים אפשרות לממש כעת חלק מן האופציות שבידיהם.

 

אקווה סקיוריטי נוסדה לפני כחמש שנים על מנת להציע פתרונות אבטחה לסביבות Cloud Native. "לפני 5 שנים הטכנולוגיה המבטיחה בתחום שלנו היתה טכנולוגיה בשם דוקר של קונטיינרים וירטואליים", אומר ל"כלכליסט" דרור דוידוף, מנכ"ל ומייסד משותף בחברה. "מאז, באבולוציה מהירה, נוצרו עוד ועוד טכנולוגיות ענן, והעולם כיום עובד בצורה היברידית כאסטרטגיה. פעם חשבו על עבודה היברידית כשלב ביניים. כיום ארגונים רצים על ענן פרטי וציבורי במקביל וגם על כמה עננים ביחד, ובתוך כל אחד הם משתמשים בסט של טכנולוגיות שמייצר צורך דחוף בכלי אבטחה חדשים לאזור הזה. מהר מאוד התרחבנו לתת פתרון הרבה יותר רחב ופלטפורמה רחבה שיודעת לתת פתרון מלא.

 

דרור דוידוף מנכ"ל ומייסד משותף, אמיר ג'רבי CTO ומייסד משותף אקווה סקיוריטי דרור דוידוף מנכ"ל ומייסד משותף, אמיר ג'רבי CTO ומייסד משותף אקווה סקיוריטי צילום: יח"צ אקווה סקיוריטי

 

"פרט לנו, יש כיום רק עוד שתי חברות בעולם שיודעות לעשות את זה, וגם צ'ק פוינט נעה לתחום אבל היא עושה זאת באמצעות הרבה מאוד רכישות".

 

סבב הגיוס הקודם של אקווה, בסך 30 מיליון דולר, נעשה במאי 2020, ואולם דוידוף מספר שהקורונה שהאיצה את המעבר לענן, היא שהובילה אותם לגייס סבב נוסף מהר כל כך.

 

לדבריו, "אם ניזכר באפריל 2020, העולם קפא סביב חוסר הוודאות. לקח לכולם קצת זמן להתארגן מחדש. אבל מה שקורה בענן משנה את חוקי המשחק - ארגונים כבר לא חושבים אם לעבור לענן אלא מתי ואיך אפשר לעשות זאת הכי מהר. במקביל מתרחש אימוץ של טכנולוגיות מתקדמות לכתיבת אפליקציות שירוצו מלכתחילה על הענן וינצלו את הגמישות והיכולות שלו. העולם הזה עבר שינוי דרמטי גם מבחינת הדרך וגם מבחינת הטכנולוגיות החדשות, וזה יצר סדרה חדשה של מוצרי אבטחה.

 

"אנחנו יותר ממכפילים את הצמיחה משנה לשנה. יש לנו 100 לקוחות מתוך רשימת הפורצ'ן 500 והגענו לשלב הסקייל אפ. בנוסף, ברור לכולם היום שהתחום שלנו הוא קטגוריה בפני עצמה בעולם אבטחת המידע. אנחנו יכולים להפוך לחברה של הרבה מאוד מיליארדים. לאורך הדרך קיבלנו לא מעט הצעות רכישה ודחינו את כולן כי אנחנו רצים מרתון".

 

סבב הגיוס הנוכחי מיועד גם לרכישות?

"בהחלט. בסוף 2019 עשינו רכישה ראשונה ואנחנו מרגישים שאנחנו בשלים לרכישות נוספות, אבל אלה יהיו מיקרו-רכישות של חברות טכנולוגיה שמשלימות את הטכנולוגיה שלנו או של צוותים שיכולים לסייע לנו. יש לנו כיום פלטפורמה שניתן לשלב אליה בקלות מוצרים נוספים".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x