$
הייטק והון סיכון

הבייבי החדש של איל וולדמן: חברת ביטוח דיגיטלי

מייסד מלאנוקס השקיע לפי ההערכות כמה מיליוני דולרים בחברת האינשורטק דימנדו, המציעה ביטוח מותאם אישית. וולדמן: "כשבאים אליי יזמים עם רעיון מבריק, אני רוצה להיות שותף"

מאיר אורבך 08:1004.03.21

איל וולדמן, מייסד מלאנוקס שנמכרה לפני כשנתיים לאנבידיה ב־6.9 מיליארד דולר, הופך למשקיע פעיל בעולם ה־SPAC ובחברת האינשורטק דימנדו.

 

דימנדו הוקמה על ידי אוהד מדנס (בנו של שוקי מדנס, מייסד קבוצת הביטוח מדנס) ודין שטרן ומנוהלת על ידי אבי מנעים, בכיר בהפניקס לשעבר. החברה מציעה ביטוח מיקרו (מיקרו אינשורנס) לעולם הפרילנסרים ועולם המסחר החדש, ועובדת בין היתר עם חברת המשלוחים WOLT, שלה היא מציעה ביטוח פרטני לשליחים רק בזמן המשמרת.

 

 

וולדמן השקיע בחברה לבדו בשלבי הסיד שלה וכעת הוא מסייע לה להיערך לגיוס משמעותי יותר שמתוכנן בקרוב. וולדמן אמר ל"כלכליסט" כי "כשבאים אליי יזמים עם רעיון שלדעתי הוא מבריק והולך לעשות שינוי בעולם הביטוח, כולל טכנולוגיה שיש לה יתרון יחסי, אני רוצה להיות שותף. משמעות המיקרו אינשורנס היא ביטוח מותאם אישית ולהערכתי הם חוסכים כ־40% בעלות הביטוח". וולדמן אינו חושף את גובה ההשקעה הראשונית שלו בחברה אבל בהיותו המשקיע הראשון והיחיד ניתן להעריך שמדובר בהשקעה של כמה מיליוני דולרים. הוא אינו בעל תפקיד פעיל בחברה הצעירה ובעיקר מייעץ לה על בסיס צרכי החברה ומכהן בדירקטוריון שלה.

 

איל וולדמן איל וולדמן צילום: עמית שעל

 

מנכ"ל דימנדו, מנעים, מסביר על אופן הפעולה של החברה. "חברה כמו WOLT נאלצה עד היום לבטח את כל השליחים כל הזמן. אנחנו אפשרנו להם לבטח את השליח מהרגע שהוא מתחיל לעבוד עד סיום המשמרת. הביטוח עוצר בסוף המשמרת שלו. הם לא צריכים לשלם לשנה שלמה על כל החברה. אותו דבר יודעים לתת בעולמות לפרילנסרים. לדוגמה מתחברים לשווקים של פרילנסרים ומציעים ביטוח לכל אותם אלו שעושים עבודה נוספת כמו מוליכי כלבים, ופיזיוטרפיסטים. מציעים לו תשלום עבור השעות של העבודה, ביטוח אחריות מקצועית צד ג וכל צורך ביטוחי אחר".

 

מאז פרישתו ממלנוקס מכהן וולדמן כחבר דירקטוריון בצ'קפוינט, ובחברת פליופס שגייסה באחרונה 65 מיליון דולר. "אני מנהל את הפמילי אופיס שלנו, מסתכל על השקעות בלא מעט חברות הזנק וגם בחברות גדולות יותר ולומד דברים חדשים", הוא אומר. בהתייחסו למצב התעשייה בזמן האחרון הוא מביע דאגה: "השוויים היום לא כל כך הגיוניים. מספר החברות ללא הכנסות ששוות מיליארד דולר עצום, השוק גבוה מאוד".

 

אחת התופעות הבולטות של השנה האחרונה היא ה־SPAC, אותן חברות אשר מגייסות מאות מיליוני דולרים לחברות ריקות מתוך מטרה למזג אותן עם חברות אחרות. וולדמן מספר שגם הוא מושקע: "השקעתי בעצמי בכמה חברות כאלה ואני בטוח שחלק מהן יוציאו השקעות לא טובות. הייתי ממליץ לבחון כל ספאק שמשקיעים בו. טאבולה חברה מדהימה והספאק שלה מדהים. כדאי לשים לב במה משקיעים".

x