$
הייטק והון סיכון

שנה אחרי הרכישה: ארמיס גייסה 125 מיליון דולר לפי שווי של 2 מיליארד דולר

ארמיס פיתחה פלטפורמה לאבטחת מכשירים ברשת שפועלת ללא צורך בהתקנת רכיב תוכנה. החברה גייסה את הסכום שנה לאחר מכירתה לקרן ההון סיכון אינסייט ולקרן ההשקעות של גוגל וכיום מודיעה על גיוס משותף ואסטרטגי לפעילות החברה. עד כה גייסה החברה 300 מיליון דולר

מאיר אורבך 16:0109.02.21
שנה לאחר מכירתה, חברת הסייבר ארמיס גייסה 125 מיליון דולר לפי שווי של 2 מיליארד דולר. בתחילת 2020 נמכרה ארמיס בכ-1.1 מיליארד דולר לקרן ההון סיכון אינסייט (Insight) ולקרן ההשקעות של גוגל.  

 

ברוקפילד טק פרטנרס (Brookfield Technology Partners), זרוע ההשקעות הצומחות של ברוקפילד ניהול נכסים, היא שהובילה את ההשקעה הנוכחית, בה לקחו חלק גם המשקיעים הקיימים, הכוללים את אינסייט פרטנרס, Capital G (קרן הצמיחה העצמאית של אלפאבית וג'ורג'יאן), שהשתתפה בגם היא בסבב הינה משקיעה גדולה באינסייט עצמה. בהמשך להשקעה, ברוקפילד תביא את פלטפורמת האבטחה של ארמיס לעסקים בבעלותה ולתעשיות הפועלות ביותר מ -30 מדינות ברחבי העולם.

 

ההשקעה החדשה תממן פיתוח מוצרים חדשים וכן את הרחבת צוותי השיווק והמכירות. עד כה גייסה ארמיס 300 מיליון דולר, כולל הגיוס הנוכחי, ושוויה מוערך בשני מיליארד דולר. אינסייט פרטנרס תישאר המחזיקה הגדולה בחברה, וארמיס תמשיך לפעול באופן עצמאי ותנוהל באופן מלא על ידי שני מייסדיה, יבגני דיברוב (מנכ"ל) ונדיר יזרעאל (CTO) ושאר צוות ההנהלה.

 

ארמיס מתמקדת בפתרון הצורך האבטחתי באמצעות פלטפורמת אבטחת המכשירים הארגונית שלה, שפועלת ללא צורך בהתקנת רכיב תוכנה (Agentless), ותוכננה לתת מענה לאיומים החדשים של מכשירים לא מנוהלים ורכיבי IoT.
מימין: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל, מייסדי ארמיס מימין: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל, מייסדי ארמיס צילום: אוראל כהן

 

"ברוקפילד מנהלים מאות מיליארדים של שווי נכסים שהיו לקוחות שלנו ולבסוף הפכו בעצמם ללקוח שלנו אחרי שהבינו שאנחנו הפתרון הכי טוב עבורם", אומר ל"כלכליסט" יבגני דיברוב, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה.

 

נדיר יזרעאל, CTO ואחד ממייסדי החברה מסר: "לא חיפשנו לגייס כסף אך אנחנו רואים בגיוס ערך ופוטנציאל עצום מבחינה עסקית. מי שרכש אותנו הן קרנות הון סיכון אבל אנחנו המשכנו לצמוח עם רצון לייצר עסק משמעותי. אינסייט קנתה אותנו ואפשרה לנו להמשיך להיות חברה עצמאית בדרך להנפקה. הם רוצים שנהיה חברת ענק.

 

"הנפקה היא אמצעי ולא יעד", הוסיף, "יש יתרונות בלהיות חברה פרטית והחברה תישאר כזו כל עוד אפשר. המטרה שלנו היא לבנות חברה ענקית בעולם האבטחה והשיתוף עם ברוקפילד היא win-win לכולנו בדרך להנפקה מאסיבית".

 

"זו היתה שנה מאוד מעניינת לארמיס, השקנו ליין שלם של מוצרים עם פלטפורמה מלאה ללקוחות. השקענו הרבה בלייצר את הפלטפורמה ולפתח שווקים חדשים. החברה צמחה מאוד יפה וההשקעה היא ההוכחה של צמיחה זו", אמר יזרעאל.

 

מנכ"ל החברה, יבגני דיברוב מסר: "צמחנו משמעותית במכירות והכנסות בשנה האחרונה, מה שמתגלם בהכפלת השווי ממה שהיה בעסקה הקודמת. היתה לנו עלייה של מעל ל- 100% במכירות. אנחנו רצים הכי מהר שאפשר ואם יהיו עוד הזדמנויות אסטרטגיות להשקעה לא נפסול אותן".

 

ג'וש רפאלי, שותף מנהל בברוקפילד שותפות טכנולוגית מסר: "ארמיס מציעה את פתרונות האבטחה המקיפים והיעילים ביותר עבור מכשירים שלא מותקן עליהם רכיב תוכנה. ברוקפילד ביצעה הערכה יסודית של התחום לאורך שנים, והיה ברור שארמיס היא הפלטפורמה היחידה שמסוגלת לשרת את הצרכים ולספק מענה גלובלי לתעשיות העצומות בהן אנו פועלים, בין אם מדובר בתשתיות, נדל"ן, אנרגיה מתחדשת, בריאות או טלקום".

 

 

יבגני דיברוב, מנכ"ל ארמיס יבגני דיברוב, מנכ"ל ארמיס צילום: ארמיס

 

על פי IDC, עד שנת 2025 יהיו יותר מ- 40 מיליארד מכשירים מחוברים לרשת. לרבים מהמכשירים הללו, מכשירי Enterprise of Things, Internet of Medical Things (IoMT), Manufacturing/OT, או האינטרנט של הדברים (IoT), אין כמעט מעטפת אבטחה והם אינם יכולים להיות מוגנים באותה צורה כמו מכשירים מסורתיים, מה שמציב סיכונים חסרי תקדים עבור ארגונים בכל גודל וקנה מידה.

 

למרות ההשפעה של מגיפת הקורונה, התמקדותה של ארמיס במערכות בריאות והמשך ההתרחבות המהירה ל-OT ו-IT הובילו להכנסות מעבר לציפיות ולגידול במספר הלקוחות. במהלך השנתיים האחרונות הכנסות החברה צמחו ביותר מ- 750% ומספר הלקוחות צמח ביותר מ-425%. החברה השיקה לפני פחות משנה גם את תוכנית השותפים שלה, שכבר כוללת 130 שותפים פעילים. כתמיכה בצמיחה המהירה שחוותה, הגדילה ארמיס את צוותה ליותר מ-350 עובדים השנה, כולל מינויו של בריאן גמבל לתפקיד CRO (Chief Revenue Officer) וג'ונתן קאר כסמנכ"ל כספים (CFO).

 

בין לקוחות החברה ניתן למנות חברות פורצ'ן 100 וגלובל 2000 בכל התחומים כגון Mondelēz, סיסקו, Fresenius, הום דיפו, אורקל ו- DocuSign, אשר מסתמכות על ארמיס לסיוע בהגנה על עסקיהן.ברוקפילד ניהול נכסים היא מנהלת נכסים בשווי של יותר מ- 575 מיליארד דולר. ברוקפילד טק פרטנרס (Brookfield Technology Partners) היא זרוע ההשקעה הטכנולוגית של ברוקפילד ניהול נכסים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x