$
הייטק והון סיכון

גרנולייט גייסה 30 מיליון דולר לשיפור תשתיות מחשוב

סבב זה הושלם כ-10 חודשים לאחר שהחברה השלימה גיוס נוסף בסך 12 מיליון דולר בהובלת אינסייט פרטנרס. סך הכל גייסה החברה כ-45 מיליון דולר. החברה, שמפתחת מוצר המשפר את ביצועי תשתית המחשוב של ארגונים, מייעדת את הכסף שגויס להכפלת כוח האדם בשנה הקרובה בתחומי הפיתוח, המכירות והשיווק בישראל ובארה״ב

מאיר אורבך 16:0403.02.21

חברת הסטארט-אפ גרנולייט (Granulate) גייסה 30 מיליון דולר בסבב B. את הסבב הנוכחי הובילה Red Dot Capital Partners ובו השתתפו כל המשקיעים בחברה: Hetz Ventures, TLV Partners, ו-Insight Partners וכן Dawn Capital. סך ההשקעות בחברה כעת על כ-45 מיליון דולר. סבב זה הושלם כ-10 חודשים לאחר שהשלימה גרנולייט גיוס בסך 12 מיליון דולר בהובלת אינסייט פרטנרס. גרנולייט מפתחת מוצר המשפר את ביצועי תשתית המחשוב של ארגונים ומביא להפחתת עלויות מחשוב, תשתמש בגיוס זה לטובת הכפלת כוח האדם בשנה הקרובה בתחומי הפיתוח, המכירות והשיווק בישראל ובארה״ב. הגיוס הנוכחי הוא אקוויטי ללא מרכיב סקנדרי.

 

 

 

עלויות מחשוב עולות הן אתגר הולכת וגובר עבור חברות בכל הגדלים ומכל ענף בתעשייה. גרנולייט מטפלת בבעיה זו בעזרת פתרון שמתאים את מערכת ההפעלה בצורה ייעודית והטובה ביותר לאפליקציה של הלקוח על ידי למידה של דפוסי השימוש במשאבים (Resource Usage Patterns) ואת דפוסי זרימת המידע (Data Flow Patterns) של האפליקציה ברמת מערכת ההפעלה.

 

גרנולייט נוסדה ב-2018 על ידי אסף עזרא (המנכ"ל) וטל סייג ומעסיקה 35 עובדים מתוכם 20 בישראל. מהחברה נמסר שב-10 החודשים האחרונים מאז סיבוב הגיוס הקודם, גרנולייט חוותה צמיחה של כ-360% במספר הלקוחות לצד מאות אחוזים בהכנסות החברה.

 

 

מימין: אסף עזרא וטל סייג. מייסדי גרנולייט מימין: אסף עזרא וטל סייג. מייסדי גרנולייט צילום: באדיבות גרנולייט

 

״חברות צומחות עם צרכי מחשוב גדולים עומדות תמיד אל מול שאלה האם לשלם יותר או להתפשר על איכות הביצועים וחווית המשתמש. אנחנו מאפשרים לחברות גם להשיג יותר עם מה שכבר יש להן (השרתים הקיימים) וגם לשלם פחות״, אומר עזרא, ״במציאות הנוכחית המתבטאת בחוסר יציבות עסקית וכלכלית, אנחנו רואים את הצורך העולה במוצר שלנו שחוסך בכסף, משאבים וזמן. ייעול משאבי המחשוב משמעותו ייעול העסק כולו״.

 

״הטכנולוגיה הייחודית של החברה לצד הצמיחה המרשימה מאז סיבוב הגיוס האחרון משקפים ביקוש משמעות וצומח בשוק לפתרון האופטימיזציה המהפכני שלה החברה״, אמר יניב שטרן, שותף מנהל בקרן Red Dot Capital Partners. ״עבור חברות המתמודדות עם עלויות מחשוב גדלות או המתמקדות בהפחתת עלויות תפעוליות, Granulate מציעה פתרון המאפשר שיפורים נוספים ללא תלות בפתרונות הקיימים שהחברות כבר משתמשות בהם״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x