$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

תקווה חדשה: דיסני משיקה מותג משחקים עבור מלחמת הכוכבים ואינדיאנה ג'ונס

דיסני תקים לתחייה את מותג לוקאספילם גיימס, שישמש ארגון גג שיעבוד מול שלל אולפני פיתוח משחקים. כבר כעת הוכרז כי יוביסופט תפתח משחק עולם פתוח ביקום של מלחמת הכוכבים ובת'סדה תפתח משחק אינדיאנה ג'ונס חדש

עמית קלינג 16:2913.01.21
אחד המותגים האהובים ביותר בתולדות הגיימינג חוזר. השבוע הודיע תאגיד דיסני על השקה מחודשת של המותג Lucasfilm Games (משחקי לוקאספילם). במקור, היה מדובר בחברה שאותה ייסד ב-1983 במאי מלחמת הכוכבים ג'ורג' לוקאס. הפעם, משחקי לוקאספילם לא יהוו סטודיו לפיתוח משחקים, אלא מעין ארגון גג שיעסוק בניהול המותגים השייכים ללוקאספילם, הכוללים גם את אינדיאנה ג'ונס. לוקאספילם אולי לא מוכרת לגיימרים צעירים, אולם היא פיתחה כמה משחקים איקוניים, ובהם משחקים מסדרת הסרטים האגדית של לוקאס.

המעמד החדש של לוקאספילם (ששינתה את שמה לימים ללוקאסארטס) יאפשר לה להמשיך לעבוד עם אולפנים שפיתחו משחקים בסדרה בשנים האחרונות וכן ליצור שיתופי פעולה חדשים. כך, כמה שעות בלבד לאחר ההודעה על השקת המותג החדש, ענקית הגיימינג בת'סדה הודיעה כי אחד האולפנים שבבעלותה יפתח משחק חדש של אינדיאנה ג'ונס.

בשנים הקרובות צפויים לצאת לשוק משחקים רבים בעולם מלחמת הכוכבים בשנים הקרובות צפויים לצאת לשוק משחקים רבים בעולם מלחמת הכוכבים צילום: Lucasfilm ©

 

ההודעה עוררה התלהבות רבה בקרב הקהל. מלבד כמה משחקי מובייל ושני משחקי "לגו אינדיאנה ג'ונס", הארכיאולוג ההירואי שלוקאס יצר לא כיכב במשחק משל עצמו מאז 1999. MachineGames, הסטודיו שיפתח את המשחק החדש, מוכר בעיקר בזכות משחקים חדשים ומצוינים בסדרת האקשן הוותיקה "וולפנשטיין", שבכל אחד מהכותרים בה השחקן נאבק בגרסה מופרעת כזו או אחרת של הרייך השלישי. זה אומר שיש להם ניסיון רב ביצירת משחקים שבהם נלחמים בנאצים, כפי שאינדיאנה ג'ונס הרבה לעשות. בראש צוות הפקת המשחק החדש יעמוד מפתח ותיק ובעל זכויות רבות: טוד הווארד מחברת האם בת'סדה, המזוהה בעיקר עם סדרת משחקי התפקידים הפופולרית The Elder Scrolls.

 

מטבע הדברים, מותג המשחקים החדש יהווה גם בית למשחקי מלחמת הכוכבים – שלהם היסטוריה עשירה לפחות כמו זו של סדרת הסרטים. היום, למשל, נחשף כי חברת יוביסופט (Assassin’s Creed) תפתח משחק פעולה-הרפתקאות בעולם פתוח שיתרחש ביקום של מלחמת הכוכבים. ההודעה הזאת מעניינת לא רק בהקשר של המשחק, אלא גם בגלל שהיא סותרת את הרישיון הבלעדי לפיתוח משחקי מלחמת הכוכבים שהיה בידי ענקית הגיימינג אלקטרוניק ארטס (EA). אתר WIRED דיווח היום כי לוקאספילם ודיסני סירבו להגיב לשאלות על מעמד החוזה הבלעדי של EA בעניין.

 

המסע של EA לתוך היקום של מלחמת הכוכבים לא תמיד עבר חלק. שני המשחקים הראשונים שהוציאו עבור המותג, תחת השם Star Wars Battlefront, ספגו ביקורת קשה על הבחירה להשתמש במערכות מונטיזציה נצלניות, שדרשו משחקנים להשקיע מאות שעות במשחק – או להוסיף עוד כסף בנוסף לתשלום עבור המשחק עצמו - כדי לפתוח אפשרות משחק בתור דמויות האהובות מסדרות הסרטים, כמו דארת' ויידר. עם זאת, בשנתיים האחרונות נראה ש-EA שינתה כיוון, אחרי שהוציאה שני משחקים מצוינים: משחק האקשן Star Wars Jedi: Fallen Order וסימולטור החלליות Star Wars Squadrons שזכו לאהדת המבקרים והשחקנים כאחד. 

Wolfenstein 2. הסטודיו שמאחורי המשחק יפתח משחק אינדיאנה ג'ונס חדש Wolfenstein 2. הסטודיו שמאחורי המשחק יפתח משחק אינדיאנה ג'ונס חדש Bethesda Softworks

 

EA משתפת בחודשים האחרונים פעולה בצורה הדוקה מאוד עם מיקרוסופט, ורבים מהמשחקים של EA זמינים בשירות גיים פאס של מיקרוסופט. הענקית האמריקאית אף רכשה באוקטובר האחרון את בת'סדה, על כל חברות הבת שלה – מה שמעיד על קשר פוטנציאלי חזק בין מיקרוסופט ללוקאספילם המחודשת, ומחזק גם את קשריה הטכנולוגיים הקיימים עם דיסני.

 

יהיה מעניין לראות אם לאנשי המותג המחודש של לוקאספילם יהיה עניין בהחייאה של סדרות משחקים קלאסיות של החברה, בעיקר בימיה תחת השם לוקאסארטס, המוכרות לרבים שגדלו על משחקי המחשב של תחילת שנות ה-90 – סדרות כמו "אי הקופים", "יומו של הטנטקל" ו"סאם ומקס". משחקים מקוריים היוו חלק גדול מהתפוקה של לוקאסארטס עד סוף המאה ה-20, אז עברה להתמקד באופן כמעט בלעדי במשחקי מלחמת הכוכבים.

דיסני רכשה ב-2012 את לוקאספילם בכ-4 מיליארד דולר, ומאז עומדת מאחורי פיתוח תכנים חדשים בעולמות שיצר לוקאס, ובהם חמישה סרטים חדשים בסדרת מלחמת הכוכבים וכן סדרת הטלוויזיה "המנדלוריאן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x