$
חדשות טכנולוגיה

יונדאי: מנהלים מו"מ עם אפל סביב פיתוח רכב חשמלי

לפי יצרנית הרכב הדרום קוריאנית, מדובר במגעים ראשוניים בלבד; לפי הדיווחים, המיזם הנידון כולל ייצור של הרכב, שיכלול יכולות אוטונומיות וייצא לשוק ב-2027, וכן סוללות; בעקבות כך רשמה מנייתה זינוק של יותר מ-20% בבורסת סיאול

חדשות חוץ 09:0908.01.21

מניות חברת יונדאי מוטור מזנקות היום (ו') ביותר מ-20% בבורסת סיאול לאחר שיצרנית הרכב הדרום קוריאנית מסרה שהיא נמצאת בדיונים ראשוניים עם אפל סביב פיתוח רכב חשמלי. "אנו מבינים שאפל נמצאת בדיונים עם מגוון יצרניות רכב עולמיות, כולל יונדאי מוטור. הדיונים נמצאים בשלבים מוקדמים, ולא התקבלו כל החלטות עדיין", כך אמר נציג של החברה.

 

 

 

הדברים מגיעים לאחר שבדיווח מקומי של "קוריאן אקונומיק דיילי" נכתב שאפל הציעה את השותפות, ושיונדאי מוטור בודקת כעת את התנאים. על פי הדיווח, גם ייצור רכבים חשמליים וגם פיתוח סוללות כלולים בהצעה, והמכונית שתפותח עשויה לצאת לשוק ב-2027. 

מפעל יונדאי בדרום קוריאה מפעל יונדאי בדרום קוריאה צילום: בלומברג

 

 יונדאי שחררה מאוחר יותר הודעה מעודכנת שבה לא הוזכרה אפל, ונמסר בה כי  "קיבלנו בקשות לשיתוף פעולה אפשרי ממספר חברות, בנוגע לפיתוח של רכב חשמלי בעל יכולת נהיגה אוטונומית, אך לא התקבלו כל החלטות עדיין, והדיונים נמצאים בשלבים מוקדמים". מניות החברה ושלוחותיה רשמו כאמור עליות חדות בדרום קוריאה, וכך מניות קיה מוטורס ששייכת ליונדאי, ונחשבת יצרנית הרכב השנייה בגודלה במדינה, עלו ב-11.9%.

 

שמועות לגבי המכונית מתוצרת אפל צצות כבר מספר שנים, אך החברה טרם החלה בפיתוח קונקרטי. "בשש השנים האחרונות ראינו כל מיני שינויים והתפתחויות בנוגע לשאיפות אפל לייצור רכבים", כך כתבו האנליסטים דניאל אייבס וסטרקר באק מחברת WedBush Securities, "פרויקט Titan, כפי שכונה, הוקטן משמעותית לפני מספר שנים, וכעת נראה שהוא שוב במרכז הבמה".

 

רויטרס דיווחה בחודש שעבר שאפל מתקדמת עם פיתוח טכנולוגיית הנהיגה העצמאית שלה. על פי הדיווח, יצרנית האייפונים מתכננת לייצר רכב נוסעים עד 2024, והוא עשוי לכלול טכנולוגיית סוללות חדשנית וייחודית לו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x