$
חדשות טכנולוגיה

על רקע הגידול במשלוחים: אמזון רוכשת לראשונה צי מטוסים משלה

ענקית המסחר המקוון הודיעה כי תרכוש 11 מטוסים משומשים מחברות דלתא ו-ווסטג'ט להגברת יכולות המטען האווירי שלה. העסקה מתרחשת בזמן שמחירי המטוסים בשפל עקב משבר הקורונה שהוביל לביטולי טיסות ברחבי העולם ולעלייה חדה בביקוש למשלוחים של אמזון

חדשות חוץ 12:2006.01.21
אמזון הודיעה הלילה (ג') כי היא רכשה 11 מטוסי בואינג 767-300 משומשים מחברות דלתא (Delta) ו-ווסטג'ט (WestJet), רכישה ראשונה מסוגה לענקית המסחר המקוון. במשך השנים החברה בונה בהדרגה את יכולת המטען האווירי שלה באמצעות הסכמי חכירה, אך זוהי הפעם הראשונה שהיא הבעלים של מטוסים משלה.

 

העסקה מגיעה בזמן שבו מחירי המטוסים נמצאים בשפל עקב מגפת הקורונה. חברות תעופה פעלו לצמצם את צי המטוסים שלהן על רקע הצלילה בביקוש הנוסעים עקב הסגר שהוטל על מדינות רבות ברחבי העולם.

 

הרכישה כוללת שבעה מטוסים מדלתא וארבעה מווסטג'ט שיצטרפו לאמזון עד 2022, כך לדברי החברה. "המטרה שלנו היא להמשיך לתת ללקוחותינו ברחבי ארה"ב שירות בסטנדרט שהם מצפים לו מאמזון, ורכישת מטוסים משלנו היא צעד טבעי לעבר מטרה זו", אמרה שרה רודס, סגנית נשיא של אמזון גלובל אייר.

 

אמזון פריים אייר אמזון פריים אייר צילום: גטי

 

אמזון השיקה את צי המטוסים שלה עוד ב-2016, תחת ההנחה שעד 2022 יהיו בו יותר מ-85 כלי טיס. על פי ניתוח מלפני שנה, אמזון שולחת בעצמה יותר ממחצית מהחבילות שלה בארה"ב כחלק ממגמה להסתמך יותר ויותר על יכולות הלוגיסטיקה שלה ולא על חברות כמו FedEx ו-UPS.

 

המטוסים החדשים מיועדים להאיץ את שילוח החבילות שנרכשות דרך אמזון, אשר חוותה ביקושי שיא במהלך המגפה. למרות הרכישה אמזון מבהירה כי היא תמשיך להתבסס על חברות מצד שלישי כדי להפעיל את המטוסים.

 

עתה אמזון הופכת במהירות לשחקנית מרכזית בעולם התחבורה. כאחת מחברות הלוגיסטיקה והשילוח הגדולות בהיסטוריה, אמזון מהווה גורם בעל השפעה גדולה על האופן שבו חבילות משונעות ברחבי העולם, אך כמה מעסקאותיה האחרונות של החברה מרמזות שיש לה שאיפות גם מעבר לשילוח חבילות.

 

 

ZOOX, הרכב אוטונומי של אמזון ZOOX, הרכב אוטונומי של אמזון צילום: Zoox

 

אמזון רכשה לאחרונה את חברת הסטארט-אפ לנהיגה אוטונומית Zoox, והשתתפה בכמה סבבי גיוס כספים של חברת המכוניות החשמליות Rivian שמעצבת רכב מסחרי מונע סוללה. כמו כן אמזון תרמה לגיוס הכספים של סטארט-אפ המכוניות האוטונומיות אורורה, כל זאת על מנת לקדם לא רק את שילוח החבילות שלה אלא גם לפתח את תחום ההתניידות של אנשים ממקום למקום.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x