שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
30 דקות

30 דקות או פחות

"במקום משרד ישבנו בבית קפה, חלקנו כוס קפה אחת במשך כל היום"

חוזה הענק שהתעכב, הקצב המדאיג של שריפת מזומנים, הלקוחה שהפכה למשקיעה - ובסוף גם רכשה את החברה ב-100 מיליון דולר: בוריס ויינברג על הקמת ומכירת סולביט, ואיך זה הרגיש כשהוא הוביל רכישה של חברה אחרת

שירות כלכליסט 11:5404.01.21

כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם התחילו בחניה הביתית, במקרה של סולביט הישראלית (Solebit) המייסדים הסתפקו בקפה. בוריס ויינברג, מני פרזון ויוסי שרה הקימו בשנת 2014 חברת סייבר חדשה, ולפני שפנו לגייס כסף אילתרו לעצמם משרד: "ישבנו במשך כמה חודשים באחד מבתי הקפה בעזריאלי", מספר ויינברג. "היינו מזמינים כוס קפה אחת לשלושתנו ושותים אותו במשך כל היום. מדי פעם הוסיפו מים חמים כי התחבבנו על המלצרים".

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

בהמשך החברה השלימה גיוס סבב סיד של 2 מיליון דולר והיתה קרובה לעסקת מיליונים עם אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, אבל סולביט שרפה כמעט את כל הכסף והדירקטוריון היה על קוצים. "לא חשבתי שהחברה הולכת להיסגר, אבל הרגשתי שאנחנו על הקצה וצריך לפעול מהר. היה לחץ", הוא משחזר. 

 

בוריס ויינברג בוריס ויינברג

 

 

אחרי תקופה לחוצה נסגר עוד סיבוב גיוס, ובמהלכו הצטרפה גם חברת Mimecast בתור לקוחה - וגם בתור משקיעה בסבב הגיוס. העבודה המשותפת הבשילה לרכישה ולפני כשנתיים וחצי מיימקאסט רכשה את סולביט תמורת כ-100 מיליון דולר.

 

איך המוצר שפיתחה החברה מזהה קבצים וקישורים שמכילים קוד זדוני שמשמשים לתקיפת ארגונים, האם החיסון לקורונה משנה את תוכניות העבודה ואיך הרגיש מהצד השני של השולחן, כשבתור מנכ"ל מיימקסט ישראל רכש חברה ישראלת אחרת? כל התשובות בפרק החדש של הפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x