$
תקשורת

הרשות להגנת הצרכן נגד משרד התקשורת: סגירת רשתות דור 2 ו־3 תפגע בשכבות החלשות

הדאגה של הרשות מכוונת לאוכלוסיות מסוימות כמו קשישים וחרדים, העושות שימוש בטלפון רק למטרת שיחות והודעות, ולכן מעוניינות להצטייד במכשירי טלפון פשוטים וזולים

אביאור אבו 09:5131.12.20

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן יוצאת נגד כוונת משרד התקשורת לסגור את רשתות דור 2 ו־3 בסלולר, ללא מנגנון שימנע פגיעה בצרכנים חלשים, כך נודע ל”כלכליסט”.

 

 

 

במכתב ששלח הממונה על הרשות מיכאל אטלן למשרד התקשורת, כתב כי אף שהוא מברך על המהלך, הוא מודאג “מהפגיעה האפשרית בצרכנים אשר מחזיקים במכשירים הפועלים בטכנולוגיות הישנות, המהווים לפי השימוע כרבע מבעלי המכשירים בארץ”.

 

הדאגה של הרשות מכוונת לאוכלוסיות מסוימות כמו קשישים וחרדים, העושות שימוש בטלפון רק למטרת שיחות והודעות, ולכן מעוניינות להצטייד במכשירי טלפון פשוטים וזולים.

 

מנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן־חורין. יש צרכנים שמעוניינים בטלפונים פשוטים וזולים מנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן־חורין. יש צרכנים שמעוניינים בטלפונים פשוטים וזולים צילום: אלכס קולומויסקי

 

המשרד שלא מתכוון לחייב את החברות להחליף את הציוד לצרכנים, מציין כי עלויות מכשירים כאלה בטכנולוגיות המתקדמות עומדות על מאות שקלים בודדים בלבד והסגירה תארך חמש שנים. “זו תוצאה קשה בעינינו. אנו סבורים שהשינוי הטכנולוגי חייב להיות מלווה בהבטחת צורכיהם של מי שידם אינה משגת להחליפם על חשבונם”, כותב אטלן. “חברות התקשורת בוודאי יפיקו רווחים נאים מהשינוי בתשתיות. קיימת גם אפשרות אחרת, והיא שהמדינה תתמרץ את החלפת ציוד הקצה”.

 

אטלן נותן כדוגמה את הצעד של משרד התחבורה ב־2010 לתת מענק של 3,000 שקל לצרכן לעידוד גריטת מכוניות ישנות. משרד התקשורת מסר: “הטענות ייבחנו במסגרת השימוע”.

 

x