$
חדשות טכנולוגיה

נשארים בבית: גוגל דוחה את חזרת העובדים למשרדים לספטמבר 2021

במקביל להארכת תקופת העבודה מהבית, החברה פרסמה שורה של הצעות לשינויים באופן העבודה שלה ואף תבצע פיילוט לשבוע עבודה גמיש לאחר שעובדיה ישובו למשרדים

שירות כלכליסט 12:4314.12.20
בעוד שארה"ב מתחילה במבצע החיסונים, גוגל הודיעה הלילה (א') כי היא דוחה את חזרת העובדים למשרדים מיולי 2021 עד לספטמבר אותה שנה. במקביל להארכת תקופת העבודה מרחוק, ענקית החיפוש פרסמה שורה של הצעות לשינויים במודל העבודה של החברה בימים שלאחר החזרה למשרדים.

 

במייל שנשלח לעובדי החברה, כתב סונדר פיצ'אי, מנכ"ל חברת האם של גוגל, אלפבית, שגוגל בוחנת רעיון ל"שבוע עבודה גמיש". על פי תכנית הפיילוט, העובדים יצטרכו לעבוד לפחות שלושה ימים בשבוע מהמשרד, במה שיכונה "ימי שיתוף פעולה", בזמן שהם ממשיכים לעבוד מהבית בשאר הימים. "אנחנו בוחנים את התאוריה לפיה מודל של שבוע עבודה גמיש יוביל ליצירתיות, שיתוף פעולה והקלה בקשיים הרגשיים של העובדים", כתב פיצ'אי. "אף חברה אחרת בסדר הגודל שלנו לא יצרה מעולם כוח עבודה היברידי – למרות שכמה חברות מתחילות לבחון את הרעיון ולכן החלטנו לנסות".

 
מטה גוגל בארה"ב מטה גוגל בארה"ב צילום: google

 

המייל שכתב פיצ׳אי לא התייחס לשאלה האם גוגל תדרוש מעובדיה להתחסן נגד קורונה לפני חזרתם למשרד. החברה "ממליצה לעובדים לקחת את החיסון כאשר הרשות המקומית או ספקית הבריאות שלהם יזמינו אותם לקבלו," כך אמרה ג'ינה סקיגליאנו, דוברת מטעם גוגל. החברה אמרה שתנסה לסייע לעובדיה להשיג את החיסון אם יחפצו בכך, אך זאת רק לאחר שאוכלוסיות בסיכון ובעדיפות גבוהה יקבלו אותו.

 

על אף ההודעה על חזרה למשרדים בספטמבר, מימוש התוכנית של גוגל יהיה תלוי במצב העדכני של מגיפת הקורונה במדינות השונות. בנוסף, התכנית לא תהיה תקפה עבור כל העובדים בגוגל. במרץ הייתה גוגל אחת החברות הראשונות שהודיעו לעובדים להתחיל לעבוד מרחוק, עוד לפני שתאגידים רבים הבינו את גודל הסיכון של עבודה משותפת במשרדים סגורים. היא דחתה את מועד חזרת עובדיה למשרדים מינואר ליולי 2021, וכעת לספטמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x