$
הייטק והון סיכון

אלסטום תשקיע 7 מיליון דולר בסיילוס הישראלית

העסקה בין החברות כוללת הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי לבניית שותפות מסחרית, שתאפשר לצרף יחד את החוזקות של השתיים ולספק פתרונות אבטחת סייבר לשוק הרכבות. ההשקעה בחברת הסייבר הישראלית תקנה לאלסטום אחזקת מיעוט בחברה ומושב בדיירקטוריון של סיילוס

מאיר אורבך 13:3909.12.20

חברת אלסטום תשקיע 7 מיליון דולר בחברת הסייבר הישראלית סיילוס (Cylus). ההשקעה תקנה לאלסטום אחזקת מיעוט בחברה ומושב אחד בדירקטוריון של סיילוס. העסקה כוללת גם הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי לבניית שותפות מסחרית, שתאפשר לחברות לצרף יחד את החוזקות שלהן ותספק פתרונות אבטחת סייבר לשוק הרכבות. יחד, אלסטום וסיילוס ישלבו טכנולוגיית אבטחת סייבר בתהליכים, ברכיבים, ובפתרונות לרכבות.

 

הטכנולוגיה תוטמע לראשונה במערכת הרכבת הקלה של תל אביב המתוכננת להסיע 200,000 נוסעים ביום. אלסטום זכתה ב-2017 בחוזה לספק את מערכות האיתות ומערכות השליטה והבקרה עבור הקו האדום של תל אביב.

 

סיילוס, הפועלת מתל-אביב, מתמחה בפתרונות אבטחת סייבר למגזר הרכבות מאז היווסדה ב-2017. ב-2019 גייסה החברה 12 מיליון דולר ויחד עם הגיוס הנוכחי סך גיוסי החברה עומד על 31 מיליון דולר. משקיעים נוספים בחברה הישראלית כוללים את קנצלר אוסטריה לשעבר, כריסטיאן קרן, כיום שותף ומנהל בחברת The Blue Minds ובעברו מנכ"ל חברת הרכבת האוסטרית (OBB). מאגמה ו-ורטקס הישראליות, קרן גלנרוק, סאיינט, Cerca Partners ו-Follow The Seed, זוהר זיסאפל ו-SBI .

שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל צילום: צביקה טישלר

 

"אלסטום מחזקת את מעמדה בתחום אבטחת הסייבר על ידי העמדת הנושא במרכז בכל מערכותיה. התרחבות החיבוריות, האינטרנט של הדברים ותחום הביג דאטה מחייבים את יישומם של אמצעים חדשים להגנה על מערכות תחבורה", אמר אדי תזה, סמנכ"ל אבטחת סייבר באלסטום.

 

הקשר בין שתי החברות הוא חלק מיוזמות החדשנות של אלסטום בישראל, הכוללות איתור חברות סטראט-אפ ישראליות, הן להשקעה והן להזדמנויות לשיתוף פעולה ישיר בפיתוח חידושים. יוזמות החדשנות של אלסטום בישראל הושקו לפני שלוש שנים כחלק מהנוכחות ארוכת השנים של אלסטום בישראל.

 

אלסטום הצרפתית פעילה למעלה משלושה עשורים במגזר הרכבות בארץ כספקית ציוד נייד (rolling stock), אינטגרטורית של מערכות מסילתיות, וספקית שירותי תחזוקה. אלסטום הייתה הראשונה שהקימה רכבת קלה בישראל (בירושלים), היא אחראית להקמת מערכת האיתות לקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x