חדשות טכנולוגיה

חברת Sight Diagnostics תתקין מערכות ספירת דם באמירויות ובסעודיה

החברה הישראלית תתקין במפרץ את מכשיר ה- Sight OLO שמאפשר אבחון דם מלא בתוך כמה דקות. היא חתמה על הסכם שיתוף פעולה להפצה עם Phoenix Capital

מאיר אורבך 09:5909.12.20

חברת המכשור הרפואי הישראלית Sight Diagnostics, חתמה על הסכם שיתוף פעולה להפצה עם Phoenix Capital. ובעקבות כך כבר השנה יותקנו מערכות של החברה באיחוד אמירויות ובמהלך 2021 יותקנו מערכות של החברה בבתי חולים בסעודיה. 

 

החברה פיתחה מכשיר חדשני לביצוע בדיקת ספירת דם מלאה (Complete Blood Count) באופן מהיר, תוך שימוש בכמות מזערית של דם. כחלק מההסכם Phoenix Capital וקבוצת "אל נבודה" יתקינו מערכות של החברה הישראלית באמירויות, סעודיה ובשאר מדינות המפרץ ולהטמיע את מכשירי Sight OLO בבתי החולים והמרפאות במדינות השונות במהלך 2021.

 

Sight OLO מאפשר אבחון דם מהיר, מדויק ונוח, מהוריד ואפילו מהאצבע, ומדווח תוצאות ספירת דם מלאה תוך דקות ספורות. מכשיר ה- OLO הוא קומפקטי, קל משקל, והתקנתנו מהירה ופשוטה. בשונה מכשירי ספירת דם מסורתיים, המכשיר אינו דורש ריאגנטים או בדיקות בקרת-איכות ידניות, מאפיין המקל משמעותית על מרפאות קטנות ומעבדות עצמאיות.

 

כיום, מרבית המרפאות באיחוד האמירויות לא מחזיקות מכשיר לספירת דם, ונאלצות לשלוח דגימות דם למעבדה מרכזית, ותשובות הבדיקות מתקבלות בדרך כלל יום או יומיים לאחר מכן. לאור זאת, ישנה דרישה גוברת במרפאות במדינות המפרץ לבדיקות Point Of Care מהימנות המספקות תוצאות מיידיות, כאשר השוק צפוי להגיע ל- 2.85 מיליארד דולר עד 2024 והמכשירים הגדולים והיקרים של הדור הישן לא מתאימות למשרד הרופא.

 

עבדאללה סעיד אל נבודה, יו"ר Phoenix Capital אמר: "בחרנו במכשיר ה- Sight OLO כי הוא מספק מענה נרחב לצרכים של לקוחותינו. משבר הקורונה חידד את חיוניותם של אמצעי אבחון מהירים ומדויקים מחוץ למעבדה, בנקודות הקצה במרפאות הרופא, על מנת להעניק טיפול מהיר ומדוייק לכלל מטופלי המרפאות".

 

מכשיר ספירת הדם של Sight Diagnostics מכשיר ספירת הדם של Sight Diagnostics צילום: סייט,

 

 

"אנו נחושים במטרתנו לאפשר גישה לאבחון מהיר, מדויק ונוח למגוון מדינות ברחבי העולם", אמר יוסי פולק, מנכ"ל ומייסד Sight Diagnostics. "אנו מצפים להתרחב לשוק חדש ומשמעותי בעזרת השותפות שלנו עם קרן פיניקס כדי לסייע במתן מענה לצרכים של מרפאות, בתי חולים ומתקני טיפול רפואיים אחרים שהושפעו מ-COVID-19".

 

חברת Sight Diagnostics נוסדה בשנת 2011 על ידי יוסי פולק (מנכ"ל) וד"ר דניאל לבנר. החברה גייסה בחודש אוגוסט 71 מיליון דולר מה שהביא את סך המימון של החברה ליותר מ-124 מליון דולר. את סבב הגיוס הנוכחי הובילו Koch Disruptive Technologies, Longliv Ventures, CK Hutchison Holdings ו- OurCrowd.

 

מכשיר ה-Sight OLO שפיתחה החברה, מבצע ספירת דם מלאה, בדיקת הדם השכיחה ביותר, בתוך דקות ספורות, באמצעות שתי טיפות דם בלבד, מהאצבע או מהוריד.

 

OLO מייצר גרסה דיגיטלית של דגימת הדם על ידי צילום של למעלה מ-1,000 תמונות מפורטות, כאשר האבחון נעשה בצורה אוטומטית ומתבסס על בינה מלאכותית. Parasight - המוצר הראשון שפיתחה Sight, משמש לאבחון מלריה בלמעלה מ- 20 מדינות ברחבי העולם. לחברה משרדים בבריטניה, ארה"ב וישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x