$
הייטק והון סיכון

לידיעת ההייטקיסטים: אלו אופציות העובדים המבוקשות ביותר

חברת EquityBee, המאפשרת לעובדי סטארטאפים לקבל את ההון הדרוש למימוש האופציות שלהם, מפרסמת פעם נוספת את דירוג עשר החברות הישראליות עם אופציות העובדים המבוקשות ביותר על ידי משקיעים ב-2020

מאיר אורבך 16:2609.12.20

חברת EquityBee, המאפשרת לעובדי סטארטאפים לקבל את ההון הדרוש למימוש האופציות שלהם, מפרסמת בפעם השלישית את דירוג עשר החברות הישראליות עם אופציות העובדים המבוקשות ביותר על ידי משקיעים ב-2020. כך, שלוש החברות הפופולריות ביותר על פי אקוויטיבי הן האוז, הפלטפורמה לעיצוב הבית; חברת הפינטק איטורו; ומאנדיי.קום. אמש נחשף בכלכליסט שמשקיעים רכשו לאחרונה מניות של עובדים לשעבר ומשקיעים ותיקים של איטורו, ב-50 מיליון דולר.

 

מייסדת האוז עדי טטרקו מייסדת האוז עדי טטרקו צילום: Carla Duharte Razura

 

המדד מבוסס על העדפותיהם של משקיעים כשירים, שהשתמשו בפלטפורמה של EquityBee בשנה האחרונה. המשקיעים סימנו את החברות בהן הם מעוניינים להשקיע במידה ויווצרו בהן הזדמנויות השקעה, והביעו עניין בהשקעה בהן באמצעות הפלטפורמה. קהילת המשקיעים של EquityBee מונה כ-6,500 איש, לאחר שצמחה ב-600% בשנה האחרונה.

 

להלן דירוג עשר החברות עם אופציות העובדים המבוקשות ביותר על ידי משקיעים ב-2020:

 

1. Houzz

2. eToro

3. monday.com

4. Payoneer

5. Taboola

6. WalkMe

7. SimilarWeb

8. Riskified

9. ironSource

10. Gong.io

 

מנכ"ל eToro יוני אסיא מנכ"ל eToro יוני אסיא צילום: דודי חסון

 

אורן ברזילי, מנכ"ל ומייסד שותף ב-EquityBee, מסר: "מגיפת הקורונה השפיעה על השווקים בכל העולם בשנת 2020 וגרמה למשקיעים להתאים את תמהיל ההשקעות שלהם לתקופה שמאופיינת בחוסר וודאות. גילינו שבזמן שהמשקיעים חיפשו אפיקי השקעה אלטרנטיביים, חלה עלייה בההתעניינות שלהם בהשקעה באופציות עובדים בסטארטאפים. המשקיעים מזהים את ההזדמנויות הטמונות בהשקעה בסטארטאפים בתחומים שהם מאמינים שיצמחו בשנים הקרובות, בעקבות שינויים שהקורונה מביאה עמה. גם מבחינת העובדים, בשנת 2020 אופציות חיזקו את מעמדן ככלי משמעותי לתמרץ אותם - דווקא בתקופה בה חברות נדרשו לקצץ ולחסוך, אופציות בחברות מבטיחות שיצמחו ויצליחו בשנים הקרובות מסתמנות כתגמול אטרקטיבי שהשווי שלו יצמח אחרי ההתאוששות ממשבר הקורונה".

 

EquityBee הוקמה ב-2018 על ידי ברזילי, עודד גולן, סמנכ"ל מוצר, ומודי רדשקוביץ, סמנכ"ל תפעול. החברה גייסה 8.3 מיליון דולר מאז הקמתה, כאשר בין המשקיעים בה ניתן למצוא את קרנות ההון סיכון Group 11 ו-Battery Ventures.

x