$
הייטק והון סיכון

חברת האגטק SeeTree גייסה 30 מיליון דולר מהבנק העולמי

החברה פיתחה מערכת שעוקבת אחר מדדי הבריאות וההתפתחות של עצים במטעים החקלאיים ויוצרת תוכנית גידול מותאמת לכל עץ או אשכול של עצים. עד כה גייסה החברה 45 מיליון דולר

מאיר אורבך 14:5508.12.20

חברת האגטק סי טרי (SeeTree), המפעילה מערכות מבוססות בינה מלאכותית למגדלי עצים, גייסה 30 מיליון דולר בסבב B בהובלת ה-IFC (זרוע ההשקעות של הבנק העולמי). לצד ה-IFC, המשקיעים כוללים גם את Orbia, החברה המחזיקה ב-80% מהבעלות על חברת נטפים (יחד עם קיבוץ חצרים), במסגרת קרן ההשקעות שלה Orbia Ventures; יצרנות מיץ התפוזים מהגדולות בעולם, Citrosuco, והיצרנית היפנית Kubota, המתמחה בייצור טרקטורים ומיכון לחקלאות ולבנייה. שלושת אלו הצטרפו אל Hanaco Ventures הישראלית שהובילה את הסיבוב הקודם של החברה.

 

 

החברה נוסדה ב-2017 על ידי ברק חכמוב (יו"ר), ישראל טלפז (מנכ"ל) וגיא מורגנשטרן (סמנכ"ל פיתוח). מטה החברה נמצא בתל אביב עם משרדים בקליפורניה ובברזיל, ולמעלה מ-120 עובדים. נכון להיום, SeeTree גייסה למעלה מ -45 מיליון דולר מחברות הון סיכון מובילות ונבנתה מהיסוד מתוך מחשבה על האתגרים והצרכים של חקלאים למטעים ברחבי העולם.

 

המערכת של SeeTree עוקבת אחר מדדי הבריאות וההתפתחות של עצים במטעים החקלאיים ויוצרת תוכנית גידול מותאמת לכל עץ או אשכול של עצים. זאת באמצעות איסוף תמונות ברזולוציה גבוהה במיוחד על ידי רחפנים וחיישנים מולטי-ספקטרליים, לקיחת דגימות מהעצים ומהקרקע וניתוח כלל הנתונים באמצעות אלגוריתמי בינה-מלאכותית. בסופו של התהליך, החקלאים מקבלים מוצר ידידותי למשתמש עם אפליקציות בתחום בריאות העצים, ומעקב אחר מזיקים ומחלות.

 

כיום, SeeTree מנהלת מעקב אחר למעלה מחמישים מיליון עצים ברחבי העולם בעזרת צוות של 120 עובדי החברה הפועלים בברזיל, ארצות הברית, צ'ילה, ודרום אפריקה. על פי SeeTree, כמות העצים המנוהלים ע"י החברה עתיד לגדול ל -1 מיליארד עד 2023 וצוות החברה יוכפל עד אז.

 

"בינה מלאכותית יכולה לחולל מהפכה בחקלאות ומשפיעה בצורה חסרת תקדים על התפוקה, על איכות הסביבה ועל פרנסתם של החקלאים", אמרה סטפני פון פרידבורג, מ"מ מנכ"ל וסמנכ"לית התפעול הראשית של IFC. "אנחנו שמחים להשקיע בטכנולוגיה של SeeTree ולעזור למנף חקלאות מדויקת בשווקים מתפתחים".

 

ישראל טלפז וגיא מורגנשטרן, מייסדי SeeTree ישראל טלפז וגיא מורגנשטרן, מייסדי SeeTree צילום: SeeTree

 

"התחלנו לעבוד על פירות-הדר ואנו כיום מספקים שירות למגדלים הגדולים ביותר בעולם. בנינו מתודולוגיה ייחודית ואנו נמשיך לצמוח לכיסוי גידול ההדרים בכול הזירות המרכזיות. במקביל, אנו מתמקדים כיום בהגדלת ההיצע שלנו לגידולים חדשים כמו שקדים, זיתים ואגוזי לוז, בהם התחלנו בפריסה ומתן שירות לחקלאים", אומר טלפז, "החזון שלנו הוא לאפשר את 'מהפכת 4.0 של חקלאות-העצים' בעזרת המודיעין שאנו מספקים על כל עץ. הפלטפורמה של SeeTree לבדה יכולה להביא להפחתה של הוצאות התפעול ב- 20-40%. באמצעות חיבור למיכון החקלאי ולמערכות השקיה נוכל להציע אופטימיזציות נוספות על מנת להגדיל עוד יותר את הערך לחקלאים שלנו".

 

"SeeTree הצליחו להתרחב בצורה מאסיבית בשוק מאוד מאתגר", מתאר פשה רומנובסקי, שותף מייסד בקרן Hanaco Ventures ומנהל בדירקטוריון ב- SeeTree. "הצוות של SeeTree, בראשותו של ישראל, הצליח לייצר טכנולוגיה עמוקה ולהתאים אותה לפלטפורמה נגישה לחקלאים ובכך להכניס חדשנות אדירה וחסרת תקדים לשוק שהיה צמא לה- העצים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x