$
תקשורת

אושר מערך התמריצים הראשון בדור ה-5: הפחתת סכומי אגרות התדרים

ועדת הכלכלה אישרה שהחברות יזכו להפחתה זמנית של 28% מהסכום השנתי, העומד על כ-400 מיליון שקל, שתימשך ארבע שנים. היא תינתן בראשית כל שנה בתנאי שיעמדו החברות ביעדי פריסה שנתיים; מערך התמריצים השני במכרז יחזיר לחברות 200 מיליון שקל ב-2022 בהתאם ליעדי פריסה

אביאור אבו 11:4608.12.20

ועדת כלכלה אישרה היום (ג') תיקון תקנות להפחתת סכומי אגרות לתדרי הדור ה-5, כחלק ממודל התמרוץ שהוצע במכרז התדרים, לאחר שאושרו לאחרונה על ידי שר האוצר.

 

 

 

ההפחתה מורכבת משני מהלכים משלימים: הפחתה קבועה של האגרות בתדרים הגבוהים; והפחתה זמנית של כלל האגרות שתהיה תלויה בקצב הפרישה של החברות. ההפחתה הזמנית תעמוד על 28% מהסכום השנתי, העומד על כ-400 מיליון שקל, ותימשך ארבע שנים.

 

היא תינתן בראשית כל שנה בתנאי שיעמדו החברות ביעדי פריסה שנתיים ותחול רטרואקטיבית החל מה-29 בספטמבר – מועד הקצרת התדרים במכרז הדור החמישי. חברה שלא תשקיע בהתאם לתכנית הפריסה שלה תצטרך להחזיר את סכום ההנחה.

דור 5 דור 5 מקור: יח"צ פלאפון

 

מערך התמריצים השני במכרז מחזיר לחברות 200 מיליון שקל, בהתאם ליעדי פריסה ובשיטת כל הקודם זוכה. החברות נדרשות בשלב הראשון לשדרג לפחות 250 אתרים לדור 5 על מנת לזכות במענק. פלאפון היא הראשונה שהודיעה כי עמדה ביעד הראשון וצפויה לקבל 74 מיליון שקל חזרה. קבוצת פרטנר-HOT מובייל, שחולקות רשת משותפת, צפויה גם כן לקבל 74 מיליון שקל.

 

קבוצת סלקום-אקספון צפויה לקבל 52 מיליון שקל חזרה. החברות יקבלו את המענק באוקטובר 2022 מתוך תקציב המדינה לשנה זו.

x