$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק בוחנת שירות חדש שיחבר בין שכנים בתקופת הקורונה

מגפת הקורונה גרמה לרבים להסתגר בבתיהם ובפייסבוק החלו לבדוק שירות חדש בשם Neighborhoods שיתחרה בשירות הצומח Nextdoor המאפשר לתקשר עם השכנים על בסיס מקום מגוריכם לצורכי סיוע בקהילה המקומית

שירות כלכליסט 11:3622.10.20
השימוש ברשתות חברתיות על מנת להתחבר ולהכיר שכנים ושירותים מקומיים זינק בתקופת הקורונה, ובפייסבוק מנסים לנצל את המגמה . הרשת החברתית החלה לבדוק שירות חדש בשם Neighborhoods, שיציע למשתמשים להצטרף לקבוצות שכונתיות. "כיום יותר מתמיד אנשים משתמשים בפייסבוק כדי לקחת חלק בקהילות המקומיות. כדי להקל עליהם לעשות זאת, אנחנו משיקים גרסה מוגבלת של Neighborhoods, חלל ייעודי בתוך פייסבוק שיאפשר לאנשים להתחבר עם השכנים שלהם", נמסר מפייסבוק. לדברי פייסבוק, החברה אף תציע רעיונות לפוסטים שאפשר לפרסם או דרכים להפוך פוסטים קיימים לפופולריים יותר.

 

 

 

אבל לא מדובר בפיתוח מקורי לגמרי של הרשת החברתית, אלא בחיקוי של שירות קיים שמציע סטארט-אפ בשם Nextdoor, שעומד לפני הנפקה קרובה. זו אינה הפעם הראשונה שבה פייסבוק מחקה פיצ׳רים של חברות צעירות ומצליחות שמהוות, לתפיסתה, תחרות פוטנציאלית. היא עלתה לכותרות מספר פעמים כשנקטה בטקטיקה דומה מול סנאפצ׳ט וחברות אחרות.

 

ההבדל בין הקבוצות השכונתיות לקבוצות פייסבוק רגילות הינן שפייסבוק היא זו שתיצור אותן על בסיס המיקום שלנו ופייסבוק היא זו שתנהלן אותן ולא משתמש ספציפי

 

 

 

לפי צילומי מסך שהופצו ברשת , ניתן למצוא את השירות בתפריט האפליקציה לצד קבוצות, חברים ועמודים כאשר המשתמש יתבקש לאשר את מיקומו הגיאוגרפי על מנת שיוצעו לו קבוצות שיוכל להצטרף אליהן מהשכונה עצמה ומהסביבהאם עדיין לא קיימת קבוצה פעילה, המשתמש יוכל להזמין אנשים להצטרף.

 

פייסבוק פייסבוק

 

השירות יאפשר לפייסבוק להגביר את ההתמקדות בקבוצות, שהפכו לדרך העיקרית בה אנשים משתמשים ברשת החברתית. לפי מנכ"ל החברה מארק צוקרברג, מעל 1.8 מיליארד אנשים מתחברים אחד לשני באמצעות הקבוצות, ויש מעל 70 מיליון אדמינים של קבוצות שעובדים בחינם לנהל קבוצות אלו.

השירות של פייסבוק פועל בשלב זה בקלגארי שבקנדה בלבד, שם הוא נבדק לפני שיופץ ברחבי העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x