פינטק

מדינות ה-G7 יחסמו את פרויקט ליברה - המטבע הדיגיטלי של פייסבוק

שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של 7 המדינות המתועשות בעולם, ביניהן: ארה"ב, יפן, גרמניה ובריטניה מבהירים כי לא יאפשרו את השקת ליברה בצורתו הנוכחית בטענה שבלי רגולציה מתאימה המטבע עלול לערער את היציבות הפיננסית

שירות כלכליסט 11:5413.10.20
התכנית השאפתנית של פייסבוק להשיק מטבע דיגיטלי עומדת להיתקל במכשול נוסף, שכן שרי האוצר של מדינות ה-G7 מתכוונים לפרסם התנגדות פומבית למהלך. 

 

על פי דיווח בסוכנות רויטרס, שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של 7 המדינות המתועשות בעולם, ביניהן ארה"ב, יפן, גרמניה ובריטניה, יפרסמו היום (ג') הצהרה לפיה אין להשיק את המטבע הדיגיטלי של פייסבוק, שנקרא "ליברה", בצורתו הנוכחית. "מדינות ה-G7 ממשיכות לטעון שאף פרויקט של StableCoin לא יכול להתחיל לפעול לפני שיפתור בצורה הולמת את הדרישות המשפטיות, הרגולטוריות והפיקוח הרלוונטיות באמצעות עיצוב נכון וציות לסטנדרטים הנדרשים", נכתב בטיוטת ההצהרה. הכוונה ב- StableCoin היא למטבעות דיגיטליים כמו הליברה שצמודים למטבע מסורתי. בהצהרה מזהירים שרי האוצר גם כי בלי רגולציה מתאימה, פרויקט כמו ליברה עלול לערער את היציבות הפיננסית, את חוקי ההגנה על הצרכן, הפרטיות המס ואבטחת הסייבר. מהצוות שעובד על ליברה לא התקבלה תגובה.

 

פייסבוק ליברה. המטבע הוירטואלי של פייסבוק פייסבוק ליברה. המטבע הוירטואלי של פייסבוק

 

פייסבוק חשפה לראשונה את התכניות לליברה ביוני 2019. התכנית היא להשיק סוג חדש של מטבע דיגיטלי שמנוהל על ידי חברות טכנולוגיה ופיננסים. המטרה הייתה לאפשר למשתמשים בפייסבוק ובפלטפורמות אחרות להשתמש בליברה כאמצעי תשלום על סחורות ושירותים. אולם, הפרויקט נתקל בהתנגדות מצד פוליטיקאים ורגולטורים, שחששו שהמטבעיעניק לפייסבוק יותר מדי כוח.

 

בשלב זה עוד לא ברור אם תהיה השפעה להצהרה של מדינות ה-G7 על התכניות של פייסבוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x