$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

סטרטסיס העבירה את עובדיה לארבעה ימי עבודה בשבוע

חברת מדפסות התלת מימד הישראלית-אמריקאית שמעסיקה כ-2,100 עובדים קיבלה את ההחלטה עקב חוסר הבהירות שיצרה מגיפת הקורונה והודיעה כי השינוי יישאר בתוקף עד לסוף שנת 2020. שכר העובדים יירד בהתאם

מאיר אורבך 17:5012.10.20
חברת המדפסות התלת ממדי הישראלית אמריקאית סטרטסיס הורידה את עובדיה לארבעה ימי עבודה בשבוע עד סוף שנת 2020, כך נודע לכלכליסט. החברה שמעסיקה יותר מ-2,100 עובדים ביצעה את הצעד הזה עקב חוסר הבהירות ממגיפת הקורונה. החברה הציגה לאחרונה תוצאות קשות ברבעון השני שמצטרפים לתוצאות קשות גם ברבעון הראשון. שכר עובדי החברה החל לרדת בהתאם בעקבות התהליך כבר בחודש יוני.

 

 

ביוני האחרון פיטרה החברה 10% מ-2,300 עובדיה. בחודש פברואר 2020 החליף זייף את היו"ר אלחנן יגלום בתפקיד המנכ"ל ולתפקיד היו"ר נבחר דב עופר שהחליף את יגלום. החברה העריכה ביוני שתהליך הפיטורין יחסוך כ-30 מיליון דולר. מרכז החברה בישראל נמצא בפארק המדע ברחובות.
משרדי הייטק משרדי הייטק צילום: שאטרסטוק

 

מסטרטסיס נמסר: עם כניסת המנכ״ל החדש נכנסה החברה לתהליך של התוויית אסטרטגיה חדשה. לאחר שהוחלט הכיוון האסטרטגי, נגזר מבנה ארגוני חדש שמטרתו להוציא לפועל את האסטרטגיה החדשה ולכן בקיץ בוצעו צעדי התייעלות לרבות צמצום של 10% במכסת כוח האדם. כמו כן, על מנת להתמודד עם אתגרי הקורונה הוחלט על שורה של צעדים שנועדו לצמצם את מבנה העלויות, בין היתר באמצעות הורדה של כלל כוח האדם בחברה ל-4 ימי עבודה עד סוף 2020, זאת במטרה לשמור על החוסן הכלכלי ועל עובדי החברה.

 

הצעדים השונים בהם נקטה החברה צפויים להוסיף חוסן למצבה של סטרטסיס והאסטרטגיה החדשה תחשוף הזדמנויות חדשות אשר ניצולם יעמיק את מעמדה של החברה כמובילת שוק ההדפסות תלת-מימד העולמי.

 

החברה דיווחה ברבעון השני של השנה על הכנסות של י 117.6 מיליון דולר שהיו ירידה של כ-30% לעומת הרבעון המקביל. כמו כן רשמה החברה הפסד נקי של 28 מיליון דולר, המצטרף של 21.7 מיליון דולר .

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x