$
חדשות טכנולוגיה

ניצחון לאובר בבית המשפט: תמשיך לפעול בלונדון

לאחר שבשנה שעברה נאסר על אובר לפעול בבירת אנגליה, השופט ביטל את האיסור על אפליקציית התחבורה בעיר והעניק לה רישיון להמשיך לפעול למשך 18 חודשים נוספים.

איתמר זיגלמן 19:0428.09.20
אובר זכתה במאבק שלה להמשיך לפעול בלונדון: השופט ביטל את איסור אפליקציית התחבורה בעיר והעניק לה רישיון חדש ל-18 חודשים.

 

 

בשנה שעברה, חברת Transport for London (TfL) שללה את אובר מהרישיון בפעם השנייה וסירבה לחדש אותו בטענה כי בחברה יש "דפוס של כשלים" שסיכן את הנוסעים בשירותיה וכי המערכות של אובר אפשרו לנהגים לא מורשים להתחזות לנהגים אחרים ולהסיע במרמה לקוחות.

 

השופט טאן איכרם טען אמש (ב') בבית משפט בווסטמינסטר כי הוא "בוטח מספיק" באובר ושנסיעות בשירותיה אינן מהוות עוד סיכון לשלום הציבור. "למרות כישלונותיה ההיסטוריים של החברה, אני מוצא כי אובר היא חברה ישרה וראויה להחזיק ברישיון מפעיל לונדון PHV (רישיון לרכב פרטי-שכור)", אמר איקרם בפסק דינו.

מוניות אובר בלונדון מוניות אובר בלונדון צילום: .the memo

 

הרישיון החדש של אובר בלונדון יימשך ל-18 חודשים וכולל מספר תנאים אליהם הגיעו הצדדים. בעקבות הכרעת השופט, מניית אובר טיפסה בשיעור של 6% במסחר.

 

"החלטת השופט מהווה הכרה במחויבותה של אובר לבטיחות הנוסעים", אמר ג'יימי הייווד, המנהל הכללי האזורי של צפון ומזרח אירופה. "אין דבר חשוב יותר מהבטיחות של האנשים שמשתמשים באפליקציית אובר ואנו נמשיך לעבוד יחד כדי לסייע לציבור להתנייד ברחבי לונדון".

 

אחת הסיבות לקבלת הרישיון המחודש של אובר הייתה החלטת החברה להטמיע מערכת חדשה לאימות זהות הנהגים באפליקצייה באמצעות שילוב של זיהוי פנים וסוקר אנושי. 

 

לונדון היא השוק הגדול ביותר של אובר עד כה באירופה. לחברה כ-3.5 מיליון משתמשים ו-45,000 נהגים בבירת בריטניה מאז שהושקה שם בשנת 2012. אובר היא השחקנית המובילה בעיר, אך מתמודדת עם תחרות קשה מצד כמה מפעילות חדשות, כולל אולה ההודית, בולט של אסטוניה ו- Free Now הגרמנית.

 

פסק הדין הלונדוני אומנם מסיר מקור של אי וודאות רגולטורית עבור אובר. אך המשרד עדיין מתמודד עם מספר מאבקים משפטיים ברחבי העולם. בקליפורניה לדוגמה החברה נלחמת בתביעה הדורשת מאובר להגדיר מחדש את נהגיה כעובדי החברה ולתת להם זכויות בהתאם. הפסד במשפט בקליפורניה עבור אובר יביא לפגיעה משמעותית בחברה. פסק דין בנושא צפוי בהמשך השנה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x