$
תקשורת

נתי כהן מונה לדירקטור בחברת מגדלי תקשורת

מנכ”ל משרד התקשורת לשעבר ישמש כדירקטור בחברה שבשליטת קרן התשתיות אלומה של אורי יוגב. כהן החליף את שלמה פילבר כמנכ”ל המשרד ממאי 2018 ועד אוגוסט האחרון, ופרש עם כניסתו לתפקיד של שר התקשורת יועז הנדל

אביאור אבו 07:4422.09.20

נתי כהן, מנכ”ל משרד התקשורת לשעבר, ישמש כדירקטור בחברת מגדלי תקשורת שבשליטת קרן התשתיות אלומה של אורי יוגב. כהן החליף את שלמה פילבר כמנכ”ל המשרד ממאי 2018 ועד אוגוסט האחרון, ופרש עם כניסתו לתפקיד של שר התקשורת יועז הנדל. לאחרונה הצטרף כהן גם לקרן ההשקעות Emirates-Israel Investments Group, שבה הוא משמש כראש תחום תקשורת וסייבר, במטרה לגייס משקיעים מאיחוד האמירויות.

 

מנכ”ל משרד התקשורת לשעבר נתי כהן. מהצד השני של דור 5 מנכ”ל משרד התקשורת לשעבר נתי כהן. מהצד השני של דור 5 צילום: אוראל כהן

 

מגדלי תקשורת מקימה ומפעילה אתרי אנטנות סלולריות, שאותם היא משכירה לחברות הסלולר פלאפון, פרטנר וסלקום. החברה מחזיקה ב־64 אתרים עצמאיים, ועתה, כחלק מהיערכות לדור 5, בכוונתה לנהל משא ומתן מול חברות הסלולר ומול חברות מתחרות על מנת לרכוש אתרים קיימים וחדשים ולהשכיר אותם חזרה לחברות הסלולר לטווח ארוך.

 

מודל זה, הנהוג ברחבי העולם, מזכה את החברות במזומן מיידי לצורך השקעה או שירות החוב. המודל מאפשר לחברות להקטין את הוצאות שכירות הנדל”ן, שכן במרבית האתרים מגדלי תקשורת מתקינה ציוד של שתי חברות לפחות. בקרן מעריכים שקיים מחסור של מאות אתרי תקשורת בארץ מאז רפורמת שר התקשורת לשעבר משה כחלון, שהובילה לירידה בהכנסות וכן לירידה בהשקעה בתשתיות התקשורת.

x