$
הייטק והון סיכון

איידוק הישראלית מגייסת 20 מיליון דולר נוספים

החברה, שפיתחה תוכנה לפענוח סריקות רפואיות בתחום הרדיולוגיה, מסרה כי הצליחה לשלש את הכנסותיה מתחילת השנה ולקבע את ההובלה במספר התקנות במוסדות רפואיים ברחבי העולם. סך ההון שגייסה החברה עד היום עומד על 60 מיליון דולר

הגר רבט 16:0016.09.20
חברת טכנולוגיות הבריאות איידוק (Aidoc) מודיעה היום (ד׳) על הרחבת סבב B ב-20 מיליון דולר נוספים. הסבב, שעומד כעת על 47 מיליון דולר, נסגר לראשונה באפריל 2019 והובל על ידי הקרן האוסטרלית Square Peg. כעת הצטרפו למשקיעים הקיימים (TLV Partners, Magma Ventures ו-Emerge) גם Alpha Intelligence Capital ו-Maor Investments. בכך מגיע סך ההון שגייסה החברה ל-60 מיליון דולר.

 

איידוק פיתחה תוכנה לפענוח סריקות רפואיות בתחום הרדיולוגיה. כלי בינה מלאכותית מסייעים להבדיל בין סריקה תקינה לפגומה. התוכנה רצה ברקע ובוחנת כל סריקה, כשהיא מחפשת מחלות קריטיות וסיבוכים אפשריים, ואז מדווחת לרופאים ומסייע בתיעדוף הטיפול. חבילת הפתרונות של איידוק כוללת שישה מוצרים שאושרו על ידי ה- FDA לתעדוף והתרעה על מקרים דחופים - הכוללים דימום במוח, שבץ, תסחיף ריאתי, שברים בעמוד השדרה, אוויר חופשי בבטן ולאחרונה גם היכולת להתריע על תסחיף אינצידנטלי בריאות, משמע - היכולת למצוא תסחיף בסריקות שאינן ייעודיות לכך ובהן נמצא תסחיף במקרה.

 

מייסדי איידוק. מימין: גיא ריינר, אלעד וולך ומיכאל ברגינסקי מייסדי איידוק. מימין: גיא ריינר, אלעד וולך ומיכאל ברגינסקי צילום: גיא שרייבר

 

מהחברה נמסר כי הצליחה לשלש את הכנסותיה מתחילת השנה ולקבע את ההובלה במספר התקנות במוסדות רפואיים ברחבי העולם. איידוק ממשיכה להתרחב בעולם ומשרתת למעלה מ -400 מרכזים רפואיים בחמש יבשות. חמשת בתי החולים המובילים בישראל משתמשים במוצרי החברה, ביניהם בית חולים שיבא.

 

דן קרסנוסטיין, שותף ב-Square Peg Capital מסר: "הערך שהבינה המלאכותית מוסיפה לרדיולוגים כל כך ברור בעינינו ואיידוק הצליחה לקבע את עצמה כמובילה בתחום. מאז ההשקעה הראשונה שלנו החברה המשיכה לשעות קדימה בצעדי ענק עם מוצרים חדשים ועלייה משמעותית במספר הלקוחות. תמיכה בעסק שמשפר את הטיפול בחולים ומציל חיים על בסיס יומיומי היא מרגשת להפליא".

 

"אני מעודד לראות שהשינויים האחרונים בעולם הבריאות סייעו לגבש את הצורך בבינה מלאכותית", הוסיף מייסד ומנכ"ל Aidoc אלעד וולך. "כאשר מרכזים רפואים מנסים להתגבר על עומסים מטורפים ומתכוננים לעתיד אחר - יש עדיפות לפתרונות שיכולים להוכיח שיפור ביעילות ובנוסף ופוטנציאל מוגבר להכנסות. כבר למעלה משלוש שנים הפתרונות שלנו מאפשרים לרדיולוגים לספק טיפול ברמה הגבוהה ביותר, להפחית את זמן ההמתנה של חולים ולסייע בהצלת חיים. מימון זה מאפשר לנו להמשיך ולהרחיב את הצע פתרונות המקיף שלנו, וכן ליעל את התרחבותנו המהירה לאתרים נוספים בעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x