$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר הרפואי מדיגייט גייסה 30 מיליון דולר

זהו סבב גיוס שני לחברה מת"א המתמחה באבטחת מכשור רפואי מחובר לרשת, סך המימון של מדיגייט עומד כעת על כ-50 מיליון דולר; הסבב בהובלת המשקיעה החדשה קרן Partech והשתתפות הקרנות YL Ventures ו-USVP

מאיר אורבך 16:0015.09.20

חברת הסייבר הישראלית מדיגייט המתמחה באבטחת מכשור רפואי מחובר לרשת, גייסה30 מיליון דולר בסבב גיוס שני בהובלת המשקיעה החדשה קרן Partech. בסבב השתתפו גם המשקיעות הנוכחיות קרן YL Ventures, קרן U.S. Venture Partners וקרן Blumberg Capital וכן, הצטרפה לסיבוב קרן Maor Investments.

 

 

סך המימון הכולל של מדיגייט עד כה מגיע לגובה של כ-50 מיליון דולר. בעקבות ההשקעה הנוכחית צפויה החברה שמעסיקה 90 עובדים, מהם 60 בישראל, לגייס עובדים למרכז המחקר והפיתוח שלה בתל אביב.

מייסדי מדיגייט מייסדי מדיגייט צילום: Menash Cohen

 

 

הזינוק הגדול בשימוש במכשור רפואי מחובר לרשת מוביל לעלייה משמעותית בהיקף ובמהירות שבה נתונים נאספים ממכשירים אלה, ומאפשר לארגוני בריאות להרחיב את האסטרטגיה הדיגיטלית שלהם ואת השירותים המוצעים למטופלים כגון שימוש בציוד רפואי לביש המיועד לניטור מטופלים, שימוש במכשירים ניידים לצרכים רפואיים ועוד.

 

"בזכות ההשקעה נוכל להתרחב במהירות מעבר לשוק האמריקאי ולסייע לארגוני בריאות בכל רחבי העולם ליהנות מאותה הגנה וחסכון בעלויות שמהן נהנים ארגוני הבריאות בארצות הברית", אמר יונתן לנגר, מנכ"ל ושותף מייסד של מדיגייט.

 

הפתרון של מדיגייט נותן מענה לצורך בשמירה על הבטיחות והפרטיות של המטופלים על ידי איתור, זיהוי וניהול אוטומטיים של סיכוני האבטחה של כל המכשירים הרפואיים המחוברים לרשת. בנוסף, מדיגייט מספקת יכולת ראשונה מסוגה לניהול וניתוח של הנתונים שנאספים על-ידי המכשירים לצורך ניהול מלאי המכשור הרפואי בארגונים. ההצלחה והצמיחה הגדולה של מדיגייט נובעת, בין היתר, מהיכולת שלה להראות כיצד נתונים הנאספים ממכשור רפואי וניתוח שלהם משפרים את היעילות ומביאים לחיסכון משמעותי בעלויות עבור ארגוני בריאות ברחבי העולם, ממערכות הבריאות הגדולות ביותר ועד לבתי חולים מיוחדים.

 

 

מדיגייט מדיגייט צילום: Menash Cohen

 

"הגישה החדשנית של מדיגייט לנראות, אבטחה וניהול של מכשור רפואי מעניקה לבתי חולים את הביטחון כי הם יכולים לאבטח ולנהל את המכשירים הרפואיים שהם מחברים לרשת שלהם", אמר ג'ין סיני, שותף כללי בקרן Partech. הצמיחה המשמעותית של החברה במהלך השנתיים האחרונות מעידה על כך שארגוני בריאות מציבים בראש סדר העדיפויות שלהם אבטחה של מכשירים מחוברים שאינם מנוהלים (unmanaged devices)".

 

מגפת הקורונה יצרה אתגרים משמעותיים בכל תחומי החיים אבל באופן מיוחד בעולם הבריאות. בתקופה זו חלה עליה משמעותית בתקיפות הסייבר על בתי חולים וארגוני בריאות. בנוסף, המגפה השפיעה בצורה דרמטית על ההיערכות של בתי חולים וההתמודדות שלהם עם עומסים ומחסור בציוד.

 

יואב לייטרסדורף, מייסד קרן YL Ventures: "במהלך החודשים האחרונים מדיגייט עבדה עם בתי חולים וארגוני בריאות ללא עלות ונתנה להם ערך רב, לא רק ברמת ההגנה על מכשור רפואי מפני תקיפות סייבר, אלא גם באמצעות יצירת תמונת מצב של מלאי המכשור הרפואי והשימוש שלו.

 

"בכך אפשרה להם לנצל בצורה נכונה יותר את הציוד שברשותם, לחסוך בעלויות ולשפר את הטיפול בחולים. למדיגייט יש צוות יוצא מן הכלל וחזון ברור להיות החברה המובילה באבטחת סייבר וניהול של מכשור רפואי מחובר ואנחנו שמחים להיות שותפים במסע הזה ולתמוך בשינוי שהם מביאים לעולם הרפואי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x