$
הייטק והון סיכון

הסכם ראשון ל-MeMed הישראלית עם יצרנית בינ"ל למכשור רפואי

חברת המד-טק חתמה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם Diasorin במסגרתו תשולב הבדיקה שפיתחה, המסוגלת לזהות האם זיהום בגוף נגרם כתוצאה מחיידק או מנגיף ברמת דיוק של למעלה מ-90%, בתפריט פלטפורמת הבדיקות באירופה, ובהמשך גם בארה"ב

הגר רבט 10:1408.09.20
חברת המד-טק הישראלית מי-מד (MeMed) מודיעה היום (ג׳), על חתימת הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם יצרנית המכשור הרפואי הבינלאומית Diasorin במסגרתו תשולב הבדיקה שפיתחה MeMed BV™ בתפריט פלטפורמת הבדיקות שלה באירופה, ובהמשך גם בארה"ב.

 

מי-מד פיתחה בדיקה שמסוגלת לזהות האם זיהום בגוף נגרם כתוצאה מחיידק או מנגיף ברמת דיוק של למעלה מ-90%. הבדיקה לא מתבססת על דגימת הגורם המזהם, אלא על התגובה של המערכת החיסונית באמצעות מדידת רמתם של שלושה חלבונים בה אשר מעידה על מקור הזיהום. הדבר מאפשר לבצע את הבדיקה באמצעות בדיקת דם פשוטה, בלי צורך להגיע לאיבר שהוא מקור הזיהום שיכול להיות קשה להגיע אליו כשלא ידוע היכן בגוף נמצא הזיהום. הבדיקה, שקיבלה אישור רגולטורי ושיווקה מתחיל כעת בישראל ובאירופה, מאפשרת קבלת תוצאות בתוך מספר דקות.

 

מימין: ערן אדן וכפיר עובד, MeMed מימין: ערן אדן וכפיר עובד, MeMed צילום: MeMed

 

״נתונים מצביעים על כך שבכ-50% מהמקרים ניתנת אנטיביוטיקה שלא לצורך או על הספקטרום הלא נכון״, אומר לכלכליסט ד"ר ערן אדן, מנכ"ל ומייסד משותף במי-מד. הטמעת הבדיקה, מקווים בחברה, תסייע למאבק העולמי בעמידות חיידקים לאנטיביוטיקה.

 

הבדיקה תוּקפה ביותר מ-20,000 חולים כחלק מרוטינת הטיפול בהם בבית החולים ובמחקרים קליניים בינלאומיים, כאשר לאחרונה, קיבלה החברה את אישור משרד הבריאות הישראלי לשיווקה בישראל ואישור CE לשיווקה באירופה.

 

הבדיקה של MeMed הבדיקה של MeMed צילום: MeMed

 

״דיאסורין היא אחת החברות היחידות בעולם שעושות אדפטציות לבדיקות חדשות ומשנות את השוק בכך שהן מכניסות אותן למערך הבדיקות הקיים״ מוסיף אדן. ״רק לשם הבהרה, ה-FDA מאשר רק כשתי בדיקות חלבונים חדשות בכל שנה, להכניס בדיקה חדשה למערך הקיים זו באמת תופעה חריגה״.

 

מנכ"ל Diasorin קרלו רוזה התייחס להסכם: ״מדובר בפריצת דרך קלינית שתסייע להגיע למידע המדויק והמהימן ביותר עבור המטופלים, בתקופה הלא פשוטה הזו. אנו שמחים לשלב את הבדיקה החדשה בתפריט הבדיקות המוצעות בפלטפורמת הבדיקות שלנו ובכך להנגיש את הטכנולוגיה הזו לחולים ברחבי העולם״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x