$
הייטק והון סיכון

מנכ״ל מפעלי הייצור של אינטל ישראל מונה לסגן מנהל ייצור השבבים בחברה העולמית

דניאל בן עטר יהיה אחראי על ייצור שבבים במפעלי הסיליקון של החברה ברחבי העולם. זהו התפקיד הבכיר ביותר שהוענק לישראלי אי פעם בחטיבת הייצור העולמית. בן עטר: "מחויב לחזון שלנו - לעשות היסטוריה מדהימה"

הגר רבט 16:4806.09.20

דניאל בן עטר, מנכ״ל מפעלי הייצור של אינטל בישראל, מונה לסגן מנהל ייצור השבבים העולמי, כך לפי הודעה שהוציאה החברה היום (א׳). זהו התפקיד הבכיר ביותר שהוענק לישראלי אי פעם בחטיבת הייצור העולמית של אינטל: לסגן האחראי על ייצור שבבי העתיד בכל מפעלי אינטל בעולם. במסגרת מינויו החדש הוא יהיה אחראי על ייצור שבבים במפעלי הסיליקון של אינטל הפרוסים בכל רחבי העולם.

 

 

 

בן עטר נכנס לתפקיד בתקופה מעניינת עבור החברה. בסוף חודש יולי האחרון הודה מנכ״ל אינטל בוב סוואן שהחברה שוקלת לראשונה להעביר חלק מפעילות הייצור העתידית שלה למיקור חוץ. האמירה, שהפילה את מניית החברה, הגיעה בעקבות עיכוב צפוי בייצור שבבי ה-7 ננומטר של החברה ואלה ייצאו לשוק רק ב-2022 במקום ב-2021 כפי שתוכנן.

 

בן עטר התחיל את הקריירה שלו באינטל ב-1993 כסטודנט דיפוזיה ולאחר מכן כמהנדס, במפעל הראשון שהקימה אינטל בישראל, Fab 8 בירושלים. מאז מילא תפקידים רבים בתחומי ההנדסה והניהול בקבוצת הייצור בארץ ובעולם, לרבות תפקידים בפיתוח טכנולוגיית תהליך הייצור ושדרוג מפעלים לייצור בהיקפים גדולים במספר טכנולוגיות.

 

דניאל בן עטר מנהל ייצור השבבים העולמי של אינטל דניאל בן עטר מנהל ייצור השבבים העולמי של אינטל צילום: באדיבות אינטל

 

ב-2011 מונה למנכ"ל המפעל- Fab 28 בקרית גת בו הוביל את השדרוג המוצלח של המפעל לטכנולוגיית 22 ננומטר, תפקיד שבו כיהן עד למינויו כמנכ"ל מפעלי הייצור באינטל ישראל ב-2015. במשך 10 שנים בתפקידים אלו הוביל בן עטר את שידרוג המפעל לטכנולוגיות מתקדמות 14 ננומטר ו-10 ננומטר וכן תהליכי פיתוח יכולות מתקדמות.

 

מאינטל נמסר גם כי במסגרת תפקיד זה פיתח בן עטר אסטרטגיות חדשניות שכללו בין השאר קיצור של תקופת הסטראט-אפ במפעלים, מתודולוגיית עמידה בסטנדרטים גבוהים בויתר של בקרת איכות, מתודולוגיית פתרון בעיות וקבלת החלטות וכן מתודולוגיה חדישה להכשרת קו הייצור בשיטה מהפכנית. תחת הנהגתו של בן עטר זכה המפעל בשני פרסי האיכות היוקרתיים ביותר באינטל - Intel Quality Award (2013 ו-2019). בן עטר גם הוביל בשנים האחרונות אסטרטגיה לקידום הכלה חברתית וקידום אוכלוסיות מגוונות ושילובם בהייטק.

 

מטה אינטל בקליפורניה מטה אינטל בקליפורניה צילום: בלומברג

 

בן עטר התייחס למינוי ומסר: "חלומות מתגשמים, נפלה בחלקי הזכות להוביל את הארגון הנפלא הזה הקרוי Fab 28, עם עובדים ועובדות יקרים ומדהימים. יש לנו משימה חשובה במפעל שלנו שממוקם בקריית גת בדרום מדינת ישראל ומייצר בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם בתחום השבבים. אנו מחוייבים לחזון שלנו: 'ביחד עושים היסטוריה מדהימה'. בשבילנו אלו לא רק מילים - אלא מעשים שיוצרים מציאות של חלום שמתגשם וזוהי ציונות אמיתית שכל עובדי ועובדות המפעל מגשימים מדי יום בדרומה של ארצנו היקרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x