$
חדשות טכנולוגיה

טנסנט: "הצו הנשיאותי של טראמפ מתייחס לאפליקציית וויצ'אט בלבד"

בשבוע שעבר חתם נשיא ארה" על צווים האוסרים על ביצוע עסקאות עם ענקית האינטרנט הסינית טנסנט ועם טיקטוק. טנסנט היא שחקנית מרכזית עולמית בתחום הגיימינג אונליין, ובין עסקיה טלוויזיה חכמה, פלטפורמת אנימציה באונליין ומסחר באונליין

שירות כלכליסט 17:5212.08.20

חרם מוחלט או חלקי? תלוי את מי שואלים. בשבוע שעבר חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על צווים האוסרים על ביצוע עסקאות עם ענקית האינטרנט הסינית טנסנט (Tencent) ועם טיקטוק – הצווים צפויים להיכנס לתוקף באמצע ספטמבר.

 

 

 

עד כה ההנחה היתה שהצו התייחס לכל עסקיה של טנסנט – בראשם אפליקציית המסרים הפופולארית WeChat (שהיא גם אפליקציית תשלומים ורשת חברתית) וחטיבת הגיימינג שלה. 

 

ואולם היום הודיעה החברה שלפי הבנתה הצו נוגע רק לפעילות וויצ'אט בארה"ב ולא ליתר עסקיה במדינה. טנסנט היא כאמור שחקנית מרכזית עולמית בתחום הגיימינג אונליין, ובין עסקיה הנוספים: טלוויזיה חכמה, פלטפורמת אנימציה באונליין, מסחר באונליין ועוד.

 

 

מטה טנסנט מטה טנסנט צילום: The Business Times

 

סמנכ"ל הכספים של החברה ג'ון לו (John Lo) אמר היום כי היא מנהלת בדיקה עם הגורמים הרלבנטיים על היקפו של הצו הנשיאותי, אך זו הנחת העבודה של טנסנט.

 

לו אמר את הדברים במהלך שיחת הוועידה שערכה החברה לאחר פרסום הדוחות. הוא הדגיש בין היתר שאפליקציית וויצ'אט אינה זהה במאפייניה לאפליקציה המקבילה שמפעילה החברה בסין תחת השם Weixin (שסימנן זהה).

 

טנסנט סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 29% בהכנסות ל-114.88 מיליארד יואן (16.53 מיליארד דולר), לעומת 112.72 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2019.

 

ההכנסות מחטיבת הגיימינג - החשובה מאד לטנסנט - טיפסו ב-40% ל-38.29 מיליארד יואן. החברה רשמה ברבעון זינוק של 37% ברווח הנקי ל-33.1 מיליארד יואן, מול 27.56 מיליארד יואן ברבעון המקביל

x