$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות הודעת טראמפ: טיקטוק מאיימת בתביעת הממשל האמריקאי

לאחר שממשל טראמפ הודיע כי הוא אוסר על ביצוע עסקאות עם חברות האם של טיקטוק ו-WeChat. טיקטוק מודיעה תגובה: "אנו המומים מההוראה המנהלתית האחרונה - נפנה לבית המשפט בארה"ב"

איתמר זיגלמן 12:2707.08.20

לאחר שממשל טראמפ הודיע כי הוא אוסר על ביצוע עסקאות עם טנסנט ובייטדאנס, חברות האם של טיקטוק ו-WeChat, טיקטוק מודיעה תגובה היום (ו') כי היא תפנה לבית הדין בארה"ב כנגד הממשל האמריקאי בטענה שהצו של הממשל אינו חוקי. 

 

"אנו המומים מההוראה המנהלתית האחרונה שהתקבלה ללא כל הליך הולם", נכתב בהודעת החברה, "במשך כמעט שנה, אנו מבקשים ליצור קשר עם ממשלת ארה"ב בתום לב כדי לספק פיתרונות אך נתקלנו בממשל שלא מייחס חשיבות לעובדות ויצר ההסכם מבלי לעבור תהליכים משפטיים סטנדרטיים וללא משא ומתן".

 

עוד ציינה החברה: "אנו נקדם את כל הסעדים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח ששלטון החוק לא יופקר ושהחברה שלנו והמשתמשים שלנו יטופלו בצורה הוגנת - אם לא על ידי הממשל, אז על ידי בתי המשפט בארה"ב".

 

טיקטוק - ארה"ב טיקטוק - ארה"ב צילום: רויטרס

 

השבוע התפרסמו דיווחים כי ממשל טראמפ מכריח את חברת טיקטוק למכור את עסקיה בארה"ב או להתמודד עם האיסור שקבע, ומיקרוסופט הודיעה באופן פומבי על שיחות הרכישה שלה לעסקי ארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד של טיקטוק.

 

חברת טיקטוק האשימה את ממשל טראמפ בהעברת החוק על ידי התעלמות מהליך הוגן. "צו מנהלי זה מסתכן תחת ערעור אמונם של עסקים גלובליים במחויבותה של ארצות הברית לשלטון החוק, אשר שימש אבן שואבת להשקעה ודרבן עשרות שנים של צמיחה כלכלית אמריקאית", נכתב.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x