$
חדשות טכנולוגיה

מצטרפת לחרם: דיסני צמצמה באופן דרמטי את הפרסום בפייסבוק

ההחלטה של החברה מתרחשת על רקע הניסיון לאלץ את פייסבוק לשנות את האופן בו היא מטפלת בביטויי השנאה והפצת המידע השקרי בפלטפורמה שלה

שירות כלכליסט 11:5019.07.20

חברת דיסני הקטינה משמעותית את הוצאותיה על פרסום בפייסבוק ואינסטגרם על רקע החששות מרצינות אכיפת מדיניות התוכן של הפלטפורמות הללו, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

דיסני מצטרפת בכך לשורת חברות גדולות שהפחיתו או הפסיקו לגמרי את קניית שטחי הפרסום בפייסבוק כחלק ממאמץ לאלץ אותה לשנות את האופן בו היא מטפלת בביטויי שנאה והפצת מידע שקרי בפלטפורמות שלה.

 

המחאה שאורגנה ע"י קואליציה של ארגוני זכויות אדם, שביניהם הליגה נגד השמצה, ה-NAACP, ותנועות Color of Change ו-Sleeping Giants, יצאה לדרכה בראשון ביולי והיא כוללת שלל חברות כגון הרשי, הונדה, בן אנד ג'ריס, ו-Verizon. חברות נוספות שאינן משתתפות במחאה באופן רשמי הסירו גם כן פרסומות מפייסבוק ומפלטפורמות מדיה חברתית נוספות, ביניהן קוקה קולה, לגו, סטארבאקס ויונילבר. מיקרוסופט השהתה את פרסומותיה בפייסבוק ואינסטגרם עד סוף חודש אוגוסט.

מנכ"ל דיסני, בוב צ'אפק מנכ"ל דיסני, בוב צ'אפק צילום: בלומברג

 

על פי הוול סטריט ג'ורנל, דיסני הפסיקה לפרסם בפייסבוק את פלטפורמת הסטרימינג המצליחה שלה Disney Plus, וכן את הפרסום של הולו שבבעלותה באינסטגרם.

 

הפסיקה את הפרסום של דיסני פלוס בפייסבוק הפסיקה את הפרסום של דיסני פלוס בפייסבוק צילום: רויטרס

 

במחצית הראשונה של 2020 השקיעה דיסני כ-210 מיליון דולר בפרסומות לדיסני פלוס בפייסבוק, ועוד שישה עשר מיליון דולר על פרסומות להולו באינסטגרם רק בתקופה שבין ה-15 באפריל והשלושים ביוני. דובר של פייסבוק אמר בחודש שעבר שהחברה עודנה "ממוקדת בעבודה החשובה של הסרת דברי השנאה ואספקת מידע חיוני לבוחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x