$
הייטק והון סיכון

חברת OwnBackup גייסה 50 מיליון דולר לסיוע בהגנה על מידע בענן

החברה המפתחת פיתרונות גיבוי ושחזור נתונים מענן לענן עומדת כיום על סכום גיוס כולל של יותר מ-100 מיליון דולר. שווי החברה לא נמסר אך לדברי המייסד אריאל ברקמן, השווי הכפיל את עצמו

מאיר אורבך 12:0007.07.20
חברת OwnBackup, שמפתחת פיתרונות גיבוי ושחזור נתונים מענן לענן, גייסה 50 מיליון דולר בסבב גיוס רביעי שאתו הובילו Insight Venture Partners ו-Vertex Ventures . בגיוס השתתפו המשקיעות הקיימות, ביניהן קרן ההשקעות של סיילספור סSalesforce Ventures וקרן ההשקעות של אריק שמידט Innovation Endeavors, שמעלה את סכום המימון הכולל שגייסה החברה ליותר מ-100 מיליון דולר. שווי החברה לא נמסר אך לדברי אריאל ברקמן מייסד החברה השווי של החברה הכפיל את עצמו.

 

הגיוס של החברה הישראלית בא רק שנה אחרי סבב הגיוס השלישי שאותו הובילו אותם משקיעים. בשיחה עם כלכליסט, מספר אריאל ברקמן, מייסד החברה, "המשקיעים מאמינים בחברה ובצמיחה המהירה שלה . אנחנו רוצים להגדיל את היקף המוצרים שאנחנו מציעים. המשקיעים שלנו הציעו לנו להשקיע שוב מבלי לבדוק משקיעים חיצוניים. היה יותר פשוט לנו ללכת עם המשקיעים שלנו".

 

אריאל ברקמן ממייסדי OwnBackup אריאל ברקמן ממייסדי OwnBackup צילום: OwnBackup Inc.

 

"גם בתקופת הקורונה אנחנו גדלים מאוד מהר הרבעון האחרון הוא הטוב ביותר שלנו. חברות מבינות עכשיו את החשיבות של הגיבויים ומגדילות ומאיצות את התהליכים באזורים האלה ומבינות כמה חשוב שיהיה תוכניות גיבוי מהירות. אלו הם ארגונים שיכולים להתמקד במה שחשוב להם", אומר אריאל. על פי הדיווח של החברה היא רשמה גידול שנתי של כ-100%בהכנסות, בשנתיים האחרונות .

 

OwnBackup הוקמה ב-2015 בידי ערן כהן ואריאל ברקמן, ומעסיקה כיום 250 עובדים בעולם מתוכם 70 בישראל. החברה פועלת מניו ג'רזי ומחזיקה מרכז פיתוח בארץ. "אנחנו רוצים להכפיל את מספר האנשים בישראל וחשים שהרבה יותר קל להשיג כיום כוח אדם איכותי, לכן אנו מאיצים את הגיוסים", אריאל ברקמן, מייסד-שותף ומנהל הטכנולוגיות הראשי ב-OwnBackup לכלכליסט.

 

"החברה מכניסה עשרות מיליוני דולרים עם יותר מ-2,000 לקוחות בכל סדרי גודל של לקוחות. יש שוק ענק כיום שאף אחד לא נגע בו. יש לנו מתחרים שהם לא חברות ענק, אבל אנחנו כן רואים שחקנים גדולים שנכנסים לשוק הזה שמבינים שזה שוק עצום", אומר אריאל. "אנחנו מאוד ממוקדים בעבודה עם סיילספורס ואותם צרכים שיש ללקוחות של סיילספורס יש בהרבה ספקי שירות בענן דומים ועם ההשקעה הזו נרחיב לעוד עולמות". בין לקוחות החברה: Adecco, AECOM, Cargill, Caterpillar ו-UDG Healthcare. לצוות המנהלים בישראל הצטרף לאחרונה רועי דובר, סמנכ"ל מחקר ופיתוח, בכיר לשעבר בחברת הסייבר ורוניס.

צוות Ownbackup צוות Ownbackup

 

 

לדברי ניקיטאס קוטופס, מנכ"ל Insight Partners: "שוק גיבוי ושחזור הנתונים צפוי לעבור את סף ה-18 מיליארד דולר עד שנת 2026, ולכן קיים פוטנציאל עצום לא ממומש עבור".

 

אביעד אריאל, שותף בורטקס הוסיף: "העולם עובר לתשתיות ענן ואיתו גם מידע קריטי של החברות, דוגמת כלל פרטי הלקוחות ומידע רפואי רגיש. הצורך לגבות ולשמור את המידע בצורה יעילה גובר ו-OwnBackup היא אחת החברות המובילות בתחום. הקורונה מאיצה את המעבר לענן ועקב כך הביצועים של החברה ממשיכים להיות טובים גם בתקופה הזאת ולכן גם בתקופה מאתגרת כזאת בחרנו להוביל סיבוב משמעותי ולהגדיל את האחזקות שלנו בחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x