$
סייבר

תטהראי חותמת על הסכם גדול עם בנק סנטאנדר וממנה את אראל מרגלית ליו"ר

בנק סנטאנדר, אחד משני הבנקים הגדולים בספרד, ירכוש ויטמיע במערכות הבנקאות המקשרת שלו את מוצרי חברת הסייבר הישראלית נגד הלבנות הון. מינויו של מרגלית כיו"ר החברה עשויה לרמז על התקרבות ההנפקה שלה בנאסד"ק

גולן חזני 10:5101.07.20
חברת הסייבר למערכות הפיננסיות, תטהראי הישראלית, מדווחת הבוקר על שני אירועים משמעותיים: הסכם גדול עם בנק סנטאנדר הספרדי, ומינויו של אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן JVP ליו"ר החברה.

 

 

בנק סנטאנדר, אחד משני הבנקים הגדולים בספרד, ירכוש ויטמיע במערכות הבנקאות המקשרת שלו את המוצר של טטאריי נגד הלבנות הון. המערכת של תטהראי מיועדת לאתר חריגות המצביעות על תוכניות הלבנת הון בעסקאות בנקאות מקשרת. המוצר החל להימכר ברבעון הרביעי של 2019.

 

מארק גזית מנכ"ל ThetaRay מארק גזית מנכ"ל ThetaRay צילום: ענר גרין

 

ההסכם מאפשר לסנטאנדר להשתמש בגרסה מותאמת של מרכז החקירות של ThetaRay, המיועד לבנקאות מקשרת. הפתרון יעניק לסנטאנדר גישה מלאה לכל הנתונים שלו, ביצוע חקירה פורנזית מלאה לכל פעילות , כמו גם תיעוד מלא של תהליכי ההחלטה והפעולה של האלגוריתמים.

 

"הפתרון של ThetaRay ישפר את היכולת שלנו לזהות את הסימנים המוקדמים ביותר של הלבנת הון ולחשוף סיכונים נוספים לא ידועים", אמר קרלוס גוטיירז, סגן נשיא בנקאות גלובאלית בבנק הספרדי. תטהראי מנוהלת ע"י מארק גזית שאמר כי "במהלך העבודה המשותפת שלנו הבנו שסנטאנדר הוא השותף הפיננסי הטוב ביותר עבורינו".

 

מינויו של מרגלית כיו"ר החברה עשויה לרמז על התקרבות ההנפקה שלה בנאסד"ק. מרגלית שצבר 26 שנות נסיון בהשקעות ביותר מ-140 חברות, מרגלית פתח לאחרונה את מרכז הסייבר הבינלאומי בשיתוף עם עיריית ניו יורק, Margalit Startup City בה שוכנים גם משרדי Thetaray בארה"ב.

 

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP צילום: jvp

 

ThetaRay הוקמה בשנת 2013 היא מהבולטות בתחום פשיעת הסייבר. מרגלית אמר כי "התקופה החדשה בכלכלה העולמית מגדילה משמעותית את הפשיעה הפיננסית על כל גווניה. הפשיעה הזו מסכנת את החברה האנושית בכל תחום, מביטחון החוסכים ותאגידים בינלאומיים ועד להלבנת כספים, טרור וסחר בבני אדם. הגופים הפיננסיים המובילים בעולם מחפשים את הפתרונות שThetaray יודעת להציע, והיכולת שלה לעקוב ולהתריע על טרנקזקציות שנראות לכאורה תמימות אבל למעשה מבוצעות על ידי פושעים שפועלים ברשת. החברה נמצאת בתנופה גדולה ומובלת על ידי קבוצה חזקה וייחודית של אנשי מחקר ופיתוח מבריקים ואנשי פיתוח עסקי מוכשרים שעשו עבודה נפלאה בשנים האחרונות. אני שמח על ההזדמנות להצטרף לצוות הנהדר של ThetaRay כיו"ר החברה, ובטוח שבצעדים הנכונים נוכל להוביל את החברה הזו למקום של הובלה עולמית בתוך שנים ספורות" .

 

גזית התייחס למהלך: "בעידן שהופך דיגיטלי יותר, בו ארגונים מתמודדים עם אתגרים משמעותיים של פשיעה במרחב הקיברנטי, יש משקל גדול לפתרונות של ThetaRay שמונעים פשיעת סייבר פיננסית. אני בטוח כי מינויו של אראל מרגלית ליו"ר ThetaRay, קשריו בעולם ההון סיכון והיכרותו עם עולם הטכנולוגיה יעמדו לרשות ThetaRay ויוכלו להצעיד את החברה לצמרת העולמית. ניסיונו הרב של אראל בהובלת חברות רבות מהפורטפוליו של JVP, לעמדת מובילות עולמית, יסייע ל ThetaRay לא רק להרחיב משמעותית את פעילותה בתחום הפיננסים, אלא גם לפרוץ לעולמות נוספים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x