$
חדשות טכנולוגיה

גם וייבר מנתקת את קשריה העסקים עם פייסבוק

חברת המסרים המידיים שהוקמה בישראל מצטרפת לחברות נוספות בחרם המסחרי על הרשת החברתית בטענה שהיא מעודדת שיח של שנאה; תסיר כל חיבור בין האפליקציה שלה לשירותים של פייסבוק ותפסיק את תקציבי הפרסום

מאיר אורבך 21:2425.06.20
חברת ענק נוספת מצטרפת לחרם המסחרי על פייסבוק בטענה שהיא מעודדת שיח של שנאה: חברת המסרים המיידים Viber, שהוקמה בישראל ונמכרה לראקוטן היפנית בכ-800 מיליון דולר, הודיעה היום (ה') שהיא מנתקת את כל קשריה העסקיים עם הרשת החברתתית. לפי ההודעה מטעם החברה, היא תסיר כל חיבור בין האפליקציה שלה לשירותים של פייסבוק ותפסיק את כל תקציבי הפרסום שלה ברשת החברתית על כל הפלטפורמות שלה.

 

 

 

לדברי מנכל וייבר, ג'אמל אגאווה (Djamel Agaoua), פייסבוק ממשיכה להציג "חוש הבנה עלוב בהבנה של תפקידה בעולם. החל בטיפולה הלוקה בדאטה וחוסר הפרטיות באפליקציה דרך עמידתה השערורייתית בהימנעות מכל צעד הגנה על הציבור מפנירטוריקה אלימה ומסוכנת. פייסבוק הלכה רחוק מדי. אין לנו בעלות על האמת אבל האמת היא שיש אנשים שסובלים מחוסר סינון של תכנים אלימים וחברות חייבות לנקוט עמדה".

 

כל הצעדים שנקטה החברה ייצאו לפועל עד יולי 2020 , כאשר באופן מיידי תפסיק וייבר את כל תקציבי הפרסום וההוצאות שלה ברשת החברתית.

 

שורה של חברות, בהן בן אנד ג'ריס אולפן מגנוליה פיקצ'רס ההוליוודי ורשת חנויות האופנה "אדי באואר", הצטרפו לאחרונה לחרם שקורא שלא לפרסם ברשת החברתית בטענה שפייסבוק משמשת להפצה של שיח שנאה, הפצת פלגנות ומידע שקרי. המחאה זכתה לתגית #StopHateForProfit.

x