שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דו"ח של אינטל חושף: מספר עובדי החברה בישראל גדל בשנה האחרונה ב-950 עובדים

על פי דו"ח האחריות התאגידית, הייצוא של החברה ב-2019 הסתכם בכ-6.6 מיליארד דולר, גידול של 2.7 מיליארד דולר לעומת השנה הקודמת. אחד מיעדי החברה לעשור הקרוב - הגדלה משמעותית של רכישותיה מעסקים בבעלות נשים, מיעוטים או מהפריפריה בישראל

מאיר אורבך 08:3325.06.20
חברת אינטל, המעסיקה הפרטית הגדולה במשק, שיחררה היום את דו"ח אחריות התאגידית של החברה לשנת 2019. על פי הדו"ח החברה מעסיקה כיום כ-13,750 עובדים לעומת 12,800 עובדים ב-2018, מתוכם 7,500 עובדי פיתוח, 4,900 עובדי ייצור ו-1,350 עובדי מובילאיי. הייצוא של החברה הסתכם ב-2019 בכ-6.6 מיליארד דולר, עלייה של 2.7 מיליארד דולר לעומת השנה הקודמת. על פי הדו"ח, הייצוא של החברה מהווה 1.6% מהתמ"ג של ישראל ו-12.5% מכלל הייצוא של ההייטק.

 

 

 

האירוע המשמעותי שעליו דיווחה החברה במהלך השנה האחרונה הוא הרכישה של חברת האבנה לאבס בכ-2 מיליארד דולר. על פי הדו"ח, החברה השקיעה בישראל 40 מיליארד דולר מאז שנכנסה לישראל.

 

יניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל יניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל צילום: יובל חן

 

החברה רכשה מספקים מקומיים בכ-1.8 מיליארד דולר ב-2019 ובכ-12 מיליארד דולר בעשור האחרון מ-2,900 ספקים שונים. בתוך הרכישות של השנה האחרונה כוללת אינטל רכישות בסך של 350 מיליון שקל מעסקים מגוונים כאלו המעסיקים נשים חרדים, וערבים. החברה אף פירטה בדו"ח מספר יעדים שאותם היא רוצה להשיג בעשור הקרוב ביניהם: הגדלה משמעותית של רכישותיה מעסקים בבעלות נשים, מיעוטים או מהפריפריה בישראל ב-100% עד שנת 2030 כך שהוא יגיע ל-700 מיליון שקל, הגדלת מספר הנשים בתפקידים טכנולוגיים באינטל ישראל ל-40% מ-29%, שימוש באנרגיה נקיה בכל אתריה של אינטל בישראל ועוד.

 

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, אמר כי "היעדים שאינטל ישראל לוקחת על עצמה, כפי שהם מפורטים בדו"ח האחריות התאגידית לשנת 2019 – 2020, משקפים שאפתנות גדולה, רצון וצורך להוביל שיתופי פעולה בהתמודדות עם אתגרים שאיש לא יכול להם לבדו. אני גאה בכל ההישגים המפורטים בדוח ומשוכנע שגם בשנים הבאות תמשיך אינטל ישראל להוות כוח חזק ומשמעותי המשיא ערך ממשי לאינטל העולמית ולמדינת ישראל. אנו ממשיכים לאתגר את עצמנו ומתחייבים להמשיך ולאמץ התנהלות אחראית, מכילה, בת קיימה ומאפשרת בתחומים המרכזיים של פעולותינו ובשרשרת האספקה שלנו".

 

בלה אברהמס, סמנכ"לית קשרי ממשל, תקשורת ואחריות חברתית, "פרסום דו"ח האחריות התאגידית של אינטל ישראל ה-14 במספר ,מהווה השנה ציון דרך מיוחד עבורנו. במעמד זה אנו מסכמים את העשור האחרון שהיה עשיר בהישגים אשר עליהם גאוותנו, ופותחים עשור חדש בו הצבנו לעצמנו יעדים שאפתניים. אנו מאמינים בשקיפות כערך מרכזי ודו"ח האחריות התאגידית השנתי משמש פלטפורמה להנגשת המידע אודות פעילותה של אינטל ישראל. אנו גאים להמשיך ולהוביל את תעשיית ההייטק בישראל, הן בחדשנות טכנולוגית והן בעשייה חברתית משפיעה".

x