$
גיימינג

בדרך לעשות היסטוריה: משחק המחשב הראשון שישווק כתרופה חוקית בארה"ב

החלטה תקדימית של ה-FDA מאשרת לרופאים לרשום כתרופה את המשחק EndeavorRX של חברת אקיל אינטראקטיב לילדים בגילי 8-12 עם ADHD. ההחלטה התקבלה לאחר שבע שנים של ניסויים קליניים בהם השתתפו מעל 600 ילדים

שירות כלכליסט 14:1116.06.20
משחק המחשב EndeavorRX של חברת אקיל אינטראקטיב עומד לעשות היסטוריה: משחק המחשב הראשון שניתן לשווק בצורה חוקית כתרופה בארה"ב. זאת בעקבות החלטה תקדימית מצד מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), שאישר לרופאים לרשום כתרופה את המשחק המיועד למכשירי אייפון ואייפד לילדים בגילי 8-12 עם ADHD. ההחלטה התקבלה לאחר שבע שנים של ניסויים קליניים בהם השתתפו מעל 600 ילדים.  

לפי אחד הניסויים, שליש מהילדים שהשתתפו "לא סבלו יותר מבעיות בריכוז במדד אחד לפחות למדידת טווח הריכוז" לאחר ששיחקו במשחק שכולל עקיפת מכשולים ואיסוף פרסים, במשך 25 דקות ביום, חמישה ימים בשבוע במשך ארבעה שבועות.

משחק EndeavorRX שאושר על ידי ה- FDA משחק EndeavorRX שאושר על ידי ה- FDA צילום: Akili Interactive

 

"השיפור ב-ADHD לאחר טיפול של חודש ב- EndeavorRX נשמר למשך עד חודש", נכתב באתר החברה. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר שדווחו הן תסכול וכאב ראש – תופעות מתונות יחסית לאלו הנלוות לתרופות הקונבנציונאליות. עם זאת, יש לציין כי המחקר נערך על ידי רופאים שהועסקו על ידי המפתחת של המשחק, והם אף מציינים שהתוצאות "לא מספיקות כדי לטעון שיש להשתמש במשחק כחלופה לטיפולים מבוססים ומומלצים ל-ADHD".

 

 

 

השלב הבא הוא השקת המשחק. לפי הודעת החברה, נפתחה ההרשמה למספר מוגבל של משפחות באפריל, ובשלב זה ניתן להצטרף לרשימת ההמתנה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x