$
תקשורת

בלעדי לכלכליסט

מנכ"לית משרד התקשורת לא תוכל לעסוק בנושאי רשת, קשת והתאגיד

הסכם ניגוד העניינים של לירן אבישר בן־חורין קובע כי היא תוגבל בטיפול בגופי השידור, ובמיוחד בחדשות 12 לאור קשרי חברות עם היועמ"שית, אך תוכל לטפל במינויים. תמסור כל 3 חודשים את רשימת הלקוחות של משרד יחסי הציבור של בעלה

אביאור אבו 08:1816.06.20

מנכ"לית משרד התקשורת הנכנסת, לירן אבישר בן־חורין, תוגבל מעיסוק בעניינים המשפיעים מהותית על קשת, רשת, חברות החדשות ותאגיד השידור. כך עולה ממסמך ניגוד העניינים שעליו חתמה והגיע לידי כלכליסט.  אבישר בן־חורין תיכנס לתפקיד באופן רשמי ב־1 ביולי, לאחר חפיפה עם המנכ"ל היוצא, נתי כהן.

 

 

העיסוק בגופי השידור אינו חלק מרכזי בסדר יומו של מנכ”ל משרד התקשורת, שכן פיקוחם הוא תחת מועצות עצמאיות - הרשות השנייה ותאגיד השידור.

 

במסגרת ההסדר, התחייבה אבישר בן־חורין, לא לעסוק בעניינים מהותיים הקשורים ללקוחות משרד יחסי הציבור בן־חורין אלכסנדרוביץ', אשר בעלה, איתי בן־חורין, שותף בו. היא התחייבה להעביר אחת לשלושה חודשים לידי היועצת המשפטית של משרד התקשורת רשימה מעודכנת של לקוחות משרד היח"צ. עד לאחרונה ייצגו בן־חורין אלכסנדרוביץ' את גולן טלקום ואת קבוצת דלק של יצחק תשובה, השותף בקשת.

לירן אבישר בן חורין לירן אבישר בן חורין צילום: פרויקט מסע

 

עוד התחייבה לא לעסוק בכל עניין הנוגע במישרין לחדשות 12, משום שהיא "נמצאת בקשרי חברות" עם עו"ד דקלה בירן, היועצת המשפטית של החברה. בנוסף התחייבה להימנע מעיסוק בכל עניין שעשויה להיות לו השפעה מהותית על גופים המושפעים מהרגולציה של משרד התקשורת ושעשויים להיות להם ממשקי עבודה עם בן־חורין אלכסנדרוביץ', בהם: בעלי רישיונות לשידורי טלוויזיה (כדוגמת קשת ורשת), זכייני רדיו, חברות החדשות ותאגיד השידור.

 

בין היתר, לא תוכל לעסוק בעניינים הנוגעים לכספים שעל הגופים לשלם למשרד התקשורת או כספים שמיועדים לעבור לגופים אלו. כמו כן תימנע מעיסוק בשינויי מדיניות הנוגעים לאותם גופים. עם זאת, תוכל לטפל במינויים המצויים באחריות השר לרבות בתחום השידורים, ובכלל זה במינויים ברשות השנייה ובמועצה לשידורי כבלים ולוויין.

x