$
הייטק והון סיכון

פלאנק גייסה 16 מיליון דולר בהובלת Team8

הטכנולוגיה של חברת הסטארט-אפ הישראלית מאפשרת איסוף מידע פומבי על עסקים ובאמצעותו שואבת תובנות המסייעות לחברות הביטוח להעריך בצורה מדויקת יותר את רמת הסיכון. עד היום גייסה החברה 28 מיליון דולר

מאיר אורבך 19:0010.06.20

חברת הסטארט-אפ הישראלית פלאנק (Planck) גייסה 16 מיליון דולר בסבב גיוס שני, בהובלת קרן ההשקעות החדשה של Team8. בסבב השתתפו גם משקיעים חדשים, ביניהם HDI Group הגרמנית וNationwide אחת מחברות הביטוח הגדולות בארה״ב לצד המשקיעים הקיימים - Viola Fintech, Arbor ventures ו-Eight roads. עד היום גייסה החברה 28 מיליון דולר.

 

 

הטכנולוגיה של פלאנק מסייעת לחברות ביטוח מסחרי לבצע תהליכי חיתום על בסיס מידע בזמן אמת עבור מגזר העסקים הקטנים והבינוניים. באמצעות הטכנולוגיה מבצעת החברה איסוף של מידע פומבי על עסקים אשר ממנו היא שואבת תובנות המסייעות לחברות הביטוח להעריך בצורה מדויקת יותר את רמת הסיכון, להפחית עלויות ובסופו של יום – לשפר תוצאות עסקיות.

 

מייסדי פלאנק. מימין: דיוויד שפירו, אמיר כהן ואלעד צור מייסדי פלאנק. מימין: דיוויד שפירו, אמיר כהן ואלעד צור

 

מהחברה נמסר שהיא עובדת עם עשרות חברות ביטוח בצפון אמריקה, ביניהן: Chubb, Great American Insurance Group, AIG. הגיוס יאפשר לחברה להמשיך ולהאיץ את הגידול בשוק האמריקאי, ולהרחיב את פעילותה לגיאוגרפיות נוספות מחוץ לארה"ב, הראשון שבהן יהיה בגרמניה כבר בשנת 2021. לפלאנק, שהוקמה ב-2016, משרדים בתל אביב ובניו יורק, החברה מעסיקה 65 עובדים ויועצים, מתוכם 50 במשרדיה בתל אביב.

 

מייסדי החברה אלעד צור, אמיר כהן ודיוויד שפירו מגיעים עם ניסיון רחב בעולמות הביטוח והטכנולוגיה. אלעד ואמיר היו שותפים בהקמת BlueTail אשר נמכרה ל- Salesforce ולאחר המכירה המשיכו לכהן בתפקידים בכירים ולהוביל את פיתוח וארכיטקטורת פלטפורמת הבינה המלאכותית אשר מותגה תחת השם - Salesforce Einstein. דיוויד שימש כמנכ״ל חברת Earnix, ומשמש גם כדירקטור בחברת Bought By Many.  

 

שרית פירון, שותפה-מנהלת ב-Team8 Capital שרית פירון, שותפה-מנהלת ב-Team8 Capital צילום: יונתן בלום

 

אלעד צור, מנכ״ל ושותף מייסד של חברת פלאנק, אמר: ״זיהוי מדויק של גורמי הסיכון הם בליבה של עולם הביטוח. בתקופות של חוסר ודאות ושינויים מהירים וקיצוניים כמו התקופה הנוכחית, נגישות למידע מדויק ובזמן אמת, חשובה מאי פעם". שרית פירון, שותפה-מנהלת Team8 Capital הוסיפה: ״הייחודיות של Planck היא בשילוב של טכנולוגיה עמוקה, יחד עם יכולות ביצוע יוצאות דופן וניסיון עסקי וניהולי מוכח של הצוות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x