$
חדשות טכנולוגיה

טים קוק על גל ההפגנות בארה"ב: "זה לא הזמן לעמוד מהצד"

מנכ"ל אפל התייחס לאי השוויון והאפליה בארה"ב במכתב פנימי לעובדים בחברה: "ארה"ב סובלת מחוסר צדק כלפי מיעוטים, כולל במערכת האכיפה שלנו"

שירות כלכליסט 12:0801.06.20

המנכ"ל טים קוק, במכתב פנימי לעובדים בחברה התייחס לאי השוויון והאפליה בארה"ב ולהפגנות בעקבות הריגתו של ג'ורג' פלויד שממשיכות להסעיר את המדינה. קוק גינה את האירוע וקרא לכינונו "של עולם טוב והוגן יותר לכולם".  

 

"לא נוכל להעריך את החברה שלנו אם לא נבטיח חירות וביטחון עבור כל אדם שמעניק למדינה הזו את אהבתו, עבודתו וחייו", אמר והדגיש כי ארה"ב סובלת מחוסר צדק כלפי מיעוטים "כולל במערכת אכיפת החוק שלנו".

מנכ"ל אפל טים קוק מנכ"ל אפל טים קוק צילום: איי פי

 

קוק אף ציין כי השחורים בארה"ב מופלים לרעה גם במערכות הבריאות והחינוך. "העבר הכואב קיים גם היום – לא רק בצורת אלימות, אלא גם באפליה שמושרשת עמוקות במדינה. אנחנו רואים זאת במערכת אכיפת החוק שלנו, בשיעור חסר הפרופורציה של חולים שחורים, בחוסר השיוויון בשירותים ובחינוך המוענק לילדים. בעוד שהחוקים שלנו השתנו, המציאות שהאכיפה שלהם עוד לא הוטמעה".

 

   

 

את התזכיר לעובדים פרסם המנכ"ל, שידוע בתמיכתו בזכויות אדם, לאחר שאפל נאלצה לסגור כמה מהחנויות שלה בשל המהומות האלימות שפרצו בסוף השבוע בטענה שעליה "להגן על עובדיה".

 

"עלינו לבחון מחדש את השקפותינו ואת פעולותינו לאור הכאב שמורגש אצל כולנו ולעתים קרובות מדי מתעלמים ממנו", סיכם, "סוגיות כמו כבוד אנושי לא צריכים עמוד מן הצד". בכיר באפל אף הוסיף כי החברה תתרום כספים ליוזמות שוויון, צדק ועמותות המתמקדות בנושא. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x