$
גיימינג

מנוע AI של אנבידיה בנה מחדש את המשחק פקמן - רק מלהביט עליו

חוקרי החברה, הידועה בעיקר כיצרנית כרטיסי מסך, לימדו את מערכת הבינה המלאכותית ליצור מחדש את המשחק הקלאסי באמצעות מידע ויזואלי לצד קלט מבקרי המשחק - והתוצאה מרשימה ביותר

שירות כלכליסט 21:4924.05.20

חברת אנבידיה (Nvidia) ידועה בעיקר בזכות כרטיסי המסך שלה, אך היא עורכת גם מחקר רציני בתחום הבינה המלאכותית. כחלק מהפרויקט האחרון שלה לימדו חוקרי החברה מערכת בינה מלאכותית ליצור מחדש את המשחק פקמן, פשוט על ידי צפייה בו.

 

בתהליך לא מעורבים קידוד או דימויים מוכנים שהתוכנה יכולה להשתמש בהם. מודל הבינה המלאכותית פשוט מוזן במידע ויזואלי מהמשחק בפעולה לצד קלט משלטי המשחק, ובעזרתם הוא יוצר את המשחק, פריים אחר פריים. המשחק שנוצר ניתן למשחק על ידי בני אדם, ואנבידיה אומרת שהיא מתכננת להוציאו לאור באופן מקוון בעתיד הקרוב.

 

Nvidia - לא רק כרטיסי מסך Nvidia - לא רק כרטיסי מסך צילום: nvidia

 

אך גרסת הבינה המלאכותית אינה בשום אופן העתק מדויק של המשחק המקורי. הדימויים מטושטשים ולא נראה שתוכנת ה-AI הצליחה באמת להבין את ההתנהגות של "רוחות הרפאים" של המשחק, שכל אחת מהן מתוכנתת להציג התנהגות מסוימת ותבנית תנועה מסוימת. אך הדינמיקה הבסיסית של פק-מן נמצאת שם: איכלו נקודות, התחמקו מהרוחות, ונסו לא להיפסל.

 

המשחק הקלאסי פקמן המשחק הקלאסי פקמן

 

"התוכנה למדה את כל הדברים האלה רק מהתבוננות", אמר סגן הנשיא לטכנולוגיית סימולציה של אנבידיה, רב לברדיאן, לעיתונאים. "זה דומה לאופן בו מתכנת אנושי יכול לצפות בפרקים רבים של פק-מן ביוטיוב ולהסיק מכך מהם החוקים וכיצד לבנות מחדש את המשחק". לברדיאן אמר שהעבודה נעשתה בשיתוף פעולה עם יוצר פק-מן בנדאי נמקו, שחוגג את יום ההולדת הארבעים של המשחק הקלאסי היום.

 

לדברי אנבידיה המשחק המשוחזר מראה כיצד ניתן להשתמש בבינה מלאכותית לצורך עיצוב משחקים בעתיד. מפתחים יוכלו להזין את עבודתם ל-AI ולהיעזר בה כדי ליצור גרסאות ורמות משחק חדשות. "אפשר להשתמש בזה כדי ליצור שילובים של משחקים, ולתת עוד כוח למפתחים ע"י היכולת לשלב ביחד משחקים שונים," אמרה סניה פידלר, מנהלת המעבדה של אנבידיה בטורונטו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x