$
הייטק והון סיכון

מנהלי אנבידיה ומלאנוקס: מגיפת הקורונה לא תגרום לפיטורים באף אחת מהחברות

עסקת המיזוג בין השתיים, בהיקף 7 מיליארד דולר שהוכרזה במרץ 2019, אושרה לפני כמה ימים על ידי הרגולטור הסיני. היא נסגרה בעולם של בינה מלאכותית, אך מגיפת הקורונה העבירה את השיח לתחום העבודה מרחוק

מאיר אורבך 14:2927.04.20

חברת אנבידיה הודיעה היום על השלמת רכישתה של מלאנוקס טכנולוגיות בע"מ בשווי עסקה של 7 מיליארד דולר. הרכישה, הוכרזה בתחילה ב-11 במרץ 2019 ולאחר המתנה לא קצרה הגיעה לסיומה עם חתימת הרגולטור הסיני על ההסכם.

 

זמן קצר לאחר השלמת העסקה בין החברות, קיימו שני מנהלי החברות שיחת ועידה עם כתבים ישראלים. מצדה של אנבידיה השתתף ג'נסן הואנג, המייסד והמנכ"ל; ומהצד השני, איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס. "אשאר בחברה לזמן מה לראות שהמיזוג עובר בהצלחה ואעבוד עם ג'נסן ומעבר לכך אין לי כל תוכניות", אמר איל וולדמן.

 

ביום החתימה נזקפה פרמיה גבוהה מאוד לבעלי המניות של החברה ומייסד החברה, איל וולדמן אף אמר שלא יכול היה לסרב לעסקה במחיר כזה. אבל ביום החתימה שוויה של החברה הישראלית הגיע כבר לשווי של כ-7 מיליארד דולר מה ששם את העסקה כעת באור אחר.

 

כאשר חתמו שתי החברות על העסקה, נושא הבינה המלאכותית ושימושיו היה בלב השיח העולמי. אבל מאז השתנו פני הדברים והשיח שנגע לעולם הבינה המלאכותית עבר לשיח של עבודה מרחוק וקורונה. מייסד מלאנוקס איל וולדמן התבטא בעבר שעם סיום העסקה ישקול את המשך דרכו בה ועל פי הערכות צפוי להישאר על תקן של יועץ לחברה.  

מימין: מייסד ומנכ"ל אנבידיה ג'נסן וואנג מייסד ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן מימין: מייסד ומנכ"ל אנבידיה ג'נסן וואנג מייסד ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן צילום: יניב קנטור

 

ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל אנבידיה, אמר: "הוירוס ישנה את העולם אבל לא את החזון שלנו לשנות את עולם המחשוב . הוירוס לא ישנה את זה והעסקים שלנו משגשגים . התחומים של AI ותחומים נוספים פורחים אבל אנחנו נמשיך להשקיע ולגדול ויש לנו לזל שאנחנו משגשגים", אמר ג'נסן בהתייחסו להשפעת הקורונה. איל וולדמן הוסיף "בשתי החברות לא היה שום שינוי מבחינת כח אדם בגלל הקורונה ואנחנו ממשיכים עם התפיסה הזו".

 

הואנג ממשיך ומתייחס לעתיד של צוותי מלאנוקס בישראל, "אנחנו רוצים להאיץ את הפתרונות והצמיחה ונמשיך להשקיע בישראל ויש לנו דריסת רגל חשובה מאוד כאן. איל בנה צוות ניהולי נפלא וזה התחלה מצויינת לחברה". יש כאן טכנולוגיה מדהימה ותרבות פרקטית וחזקה מתאימה לנו. ישראל תהיה אחד ממרכזי הטכנולוגיה הגדולים שלנו מהיום. גם אחד המרכזים הגדולים שלנו.

 

איל וולדמן ממשיך: "מצאנו עצמנו עובדים עם הרבה חברות והבנו ששתי החברות מובילות כל אחת בתחומה והתחרנו בהצלחה בברודקום אינטל ומארוול . אני רוצה להודות לעובדי מלאנוקס שעושים עבודה מאוד טובה. מאז שהכרזנו על העסקה המשכנו להראות ביצועים מוצלחים ואני מבטיח שנמשיך כך המיזוג שלנו אני מבטיח יעבור בצורה חלקה ונבנה ביחד חברה חזקה מאוד.

 

בהתייחסו לעובדה ששווי החברה כיום דומה לשווי העסקה אמר וולדמן: "אני חושב שזה עסקה גדולה וצריך לראותה ביום שנעשתה ואני חושב שנוכל לעשות דברים נפלאים עם העולם של אנבידיה. יש לנו סינרגיה נפלאה ליצור חברה יותר גדולה משתי החברות".

 

על השפעת הקורונה בעולם הטכנולוגיה, מסביר ג'נסן: "אנחנו בעסק של מספרים גדולים ואנחנו עובדים בתחומים רבים: בריאות, גיימינג, ותעשיה וכל אחד נפגע בצורה שונה. העובדה שאנשים יושבים בבית מספר המשתתפים במשחקים עלה משמעותית. יש עליה גדולה ברוכשי מחשבים נייידים וגם משתמשים יותר בענן. אבל יש כמה תחומים שהושפעו לא לטובה כמו תחום הרכב והתעשייה. אך הם אינם משמעותיים עבורנו. אנחנו ממשיכים לעקוב אחר מה שקורה ואסור לקחת את זה בקלות ומקווים שבמבט לטווח ארוך התחזית שלנו יציבה".

 

 לסיום ג'נסן גם מתייחס לנושא העדפת הבינה המלאכותית: "AI היא הטכנולוגיה המשמעותית ביותר בזמן האחרון, ואין ספק שתחום זה, שהתחיל בענן, יילך למקומות רבים וישתלב ויאפשר יכולות חדשות בכל תעשיה. אנחנו בתחילת הגידול ולכן החיבור שלנו חשוב".

 

הרכישה צפויה לתרום באופן מידי לרווח הגולמי non-GAAP, לרווח למניה non-GAAP ולתזרים המזומנים הפנוי של אנבידיה, לאחר הוצאות ריבית הקשורות להנפקת שטרי חוב בסך 5 מיליארד דולר שביצעה החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x