$
חדשות טכנולוגיה

חברת הפינטק Numbrs מפטרת 50% מהעובדים

הסטארט־אפ השוויצרי Numbrs, שבו מושקע בין היתר מריוס נכט, לא קיבל עשרות מיליוני דולרים למרות שנחתם חוזה להשקעתם. 62 עובדים יפוטרו. רק חלק מהמשקיעים הקיימים בחברה הזרימו כספים נוספים כדי לסייע בצליחת המשבר

מאיר אורבך 07:5311.05.20

חברת הסטארט־אפ פינטק השוויצרית Numbrs, המפתחת פלטפורמה בנקאית דיגיטלית, מפטרת 62 עובדים המהווים 50% מעובדי החברה. על פי הדיווח שהוציאה החברה בשוויץ, סבב גיוס של החברה שכבר היה חתום לא יצא לפועל, מה שהעמיד את החברה בבעיה.

 

 

מנכ"ל Numbrs פין קראוז אמר ל"כלכליסט" שביטול הגיוס נבע ממגפת הקורונה. לדבריו, החברה חתמה חוזה להשקעת סכום דו־ספרתי גבוה של מיליוני דולרים, לפיו שווי חברה גבוה מאוד, אך על אבל אף שהחוזה נחתם, המשקיע לא העביר את הכסף. מכיוון שהחברה לא יכלה לסמוך כי ההשקעה אמנם תגיע, היא נאלצה לבצע שינוי משמעותי. קראוז הוסיף שחלק מהמשקיעים הקיימים בחברה העבירו כספים בתקופת המשבר, אך לא הסכים לומר מי הם. 

היזם מריוס נכט היזם מריוס נכט צילום: אוראל כהן

 

בחברה השוויצרית השקיעו בכירים ישראלים רבים, בהם יו"ר צ'ק פוינט וממייסדי החברה מריוס נכט, דן זיסקינד, קובי ויהודית ריכטר, שלמה נחמה, ישראל מקוב וד"ר בועז ברק שהוא גם חבר דירקטוריון בחברה. נכט שהיה משמעותי בסבב הגיוס בגובה 27 מיליון דולר של החברה ב־2018, מכר לאחרונה את אחזקותיו בבנק הדיגיטלי הראשון בישראל. בחברה מושקעים גם משקיעים בינלאומיים ובהם קרן ההון סיכון של דובאי (ICD), סר רונלד כהן (מייסד שותף של APAX Partners) ופייר מיראבו.

 

בעבר סיפר מייסד החברה מרטין סיידלר כי היא כבר שווה מיליארד דולר ואף קרא ליזמים ישראלים לפנות אליו. ב־2018, כאשר החברה דיווחה על ההשקעה של נכט, היא התכוונה להקים מרכז פיתוח בישראל, אך בסופו של דבר התוכנית לא יצאה לפועל. הפלטפורמה של Numbrs רותמת טכנולוגיות בינה מלאכותית ומשתפת פעולה עם המוסדות הפיננסיים המובילים באירופה, כדי לאפשר ללקוחות לנהל כמה חשבונות בנק במקביל, בנוסף לשירותים פיננסיים מתקדמים אחרים.

 

לדברי החברה, "אנו מיישמים תוכנית להקטנת הוצאות החברה בכ־50% כדי להתאימן להכנסות ולאפשר המשך פעילות". האפליקציה של החברה תמשיך לפעול בכל השווקים דוברי הגרמנית. כמו כן, החברה ממשיכה במימוש התחייבותה להיכנס לשוק הבריטי במהלך 2020.

 

על פי החוק השוויצרי, Numbrs מחויבת לתת לכל העובדים שקיבלו התראה לפני פיטורים תקופה של 4 שבועות שבה הם יכולים להציע הצעות לתחליפים מתאימים לפיטורים ולקיצוצים.

 

בתגובה לידיעה אמר קראוז: "צר לנו שנאלצנו להוציא לפועל תוכנית קיצוצים. אנחנו מתכוונים לעשות הכל כדי שתהליך זה יהיה הכי סוציאלי שנוכל. אני מודה להבנה של העובדים שנשארו לעובדה שעלינו להיערך לתקופה ארוכה וקשה. לצד הגידול במספר המשתמשים באפליקציית Numbrs אנחנו נשים דגש בתקופה הקרובה באיתור מקורות הכנסה נוספים בקהילת המשתמשים שלנו".

x