$
בורסת ת"א

אמנון שעשוע רוכש את חלקו של מריוס נכט בבנק הדיגיטלי

שעשוע ונכט החזיקו כל אחד בנתח של 50% מהבנק, כך שמייסד מובילאיי יהפוך לבעל השליטה היחיד; הבנק הדיגיטלי בדרך להפוך לחבר בורסה, ושעשוע התחייב להזרים אליו 60 מיליון דולר כהון עצמי

רחלי בינדמן 21:2706.05.20

שינויים בגרעין השליטה בבנק הדיגיטלי: בהודעה לבנק ישראל הודיעו היום (ד') שני בעלי השליטה בבנק הדיגיטלי, מריוס נכט ופרופ' אמנון שעשוע, כי שעשוע ייקח את הגה השליטה בבנק, וזאת על רקע רצונו של נכט להתרכז בפרויקטים חדשים ומשמעותיים בתחום הבריאות והביומד. 

במסגרת ההסכמות, ירכוש שעשוע מנכט את מלוא מניותיו בגרעין השליטה בבנק הדיגיטלי. שעשוע ונכט החזיקו כל אחד בנתח של 50%, כך ששעשוע יהפוך לבעל השליטה היחידי בבנק הדיגיטלי, ויקבל על עצמו את כל הכרוך בכך כלפי הבנק ובנק ישראל, כולל השקעה של 30 מיליון דולר נוספים (בנוסף ל-30 מיליון הדולר אליהם התחייב זה מכבר, סה"כ 60 מיליון דולר). ההסדר החדש כפוף לאישורו של בנק ישראל.

 

מימין: מריוס נכט ואמנון שעשוע מימין: מריוס נכט ואמנון שעשוע צילום: אוראל כהן

 

 

בחודשיים האחרונים גייס הבנק עשרות עובדים, בעיקר בתחומי פיתוח התוכנה והדאטה. זאת לאחר השלמת גיוס ההנהלה הבכירה. בימים אלו צוותי הבנק מסיימים את הגדרת המוצרים הבנקאיים, השירותים ותהליכי העבודה הרגולטורים, ומתחילים להקים את מחלקות הבנק, לרבות מוקדי התמיכה והשירות, ואת צוותי התפעול הבנקאי. במקביל חתם הבנק על הסכם הכרה הדדית בין-בנקאי שיאפשר ללקוחותיו למשוך מזומן מכספומטים של כל הבנקים בארץ.

 

הבנק משלים בימים אלה את תהליך הצטרפותו כחבר בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכן את ההתקשרויות הנדרשות כדי לאפשר ללקוחותיו מסחר בבורסות נוספות בעולם.

 

מטעמו של מריוס נכט נמסר: "מריוס החליט לרכז את עיקר מרצו וזמנו בפרויקטים משמעותיים בתחום הבריאות והביומד. מריוס משוכנע שהבנק הדיגיטלי הוא פריצת דרך משמעותית והוא מאחל הצלחה גדולה לשותפיו שימשיכו להוביל את המיזם החשוב הזה בלעדיו".

 

שעשוע מסר כי "התקופה האחרונה חידדה אצלי את הרצון לחולל מהפכות טכנולוגיות שיסייעו לעצב את המציאות הפיננסית-צרכנית החדשה שלאחר משבר הקורונה. אני מאמין כי הבנק הדיגיטלי מהווה הזדמנות ייחודית להביא שינוי גדול למשק ולהצעיד את המערכת הפיננסית לעבר עתיד טכנולוגי וצרכני טוב יותר."

 

שוקי אורן, יו"ר הבנק הדיגיטלי מסר: "קיבלנו בהבנה את החלטתו של מריוס לסיים את חלקו בהקמת הבנק הדיגיטלי. מריוס, כיזם מוביל, תרם רבות להקמת הבנק. לשמחתנו, ההחלטה המשותפת נעשתה במחויבות הדדית להבטחת המשך המיזם החשוב להקמת בנק עצמאי דיגיטלי חדש בישראל. לשינוי הצפוי בהרכב השליטה אין השפעה על המשך תוכנית העבודה שלנו שמתבצעת ללא עיכובים או על תחילת מועד הפעילות המתוכננת במחצית השנייה של שנת 2021, כפי שכבר פורסם בעבר".

x