$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

חברת ברינגג זימנה לשימוע 10% מעובדיה בישראל

מספר המפוטרים עומד על פי הערכה על כ-10-15 עובדים. לא ברור אם הפיטורים קשורים למגיפת הקורונה או לעניינים עסקיים של החברה

מאיר אורבך 22:1720.04.20

חברות רבות בהייטק הישראלי חיכו לסוף החגים כדי להתחיל בפיטורים או בחל"ת. אחת מהן היא חברת ברינגג הישראלית שפיתחה טכנולוגיה לניהול מערכי לוגיסטיקה ומשלוחים. 

 

 

לכלכליסט נודע שהחברה בחרה לזמן לשימוע לפני פיטורים 10% מעובדי החברה בישראל בערב יום השואה. הבוקר קיבלו עובדי החברה את ההודעות של זימון לשימוע שבעקבותיו יפוטרו מרביתם ובשעות אחר הצהריים קיימה החברה איתם שיחת זום.

 

מספר המפוטרים עומד על פי הערכה על כ-10-15 עובדים מתוך 110 עובדי החברה בישראל. לא ברור אם הפיטורים קשורים למגיפת הקורונה או לעניינים עסקיים של החברה.

 

גיא בלוך מנכ"ל ברינג Bringg גיא בלוך מנכ"ל ברינג Bringg

 

לחברה שני סניפים גלובלים בלונדון ובשיקגו ובהם כ-50 עובדים. מרכז הפיתוח שלה נמצא בתל אביב ובו כ-110 עובדים. עד היום גייסה ברינגג 83.8 מיליון דולר, כאשר הגיוס האחרון של 30 מיליון דולר היה לאחרונה.

 

בידיעה שהוציאה החברה לגיוס היא דיווחה על כוונתה להתרחב ולגייס מספר רב של עובדים במהלך שנת 2020. כלכליסט חשף שקרן הון הסיכון ויולה צמיחה אשר הובילה את סבב השקעה הקודם הביאה להורדת שווי החברה בגיוס.

 

כאשר נשאל מנכ"ל החברה גיא בלוך על גיוסי כוח אדם בהודעה על גיוס עובדים הוא אמר ״כרגע אנחנו נזהרים, לא רוצים לגדול יותר מדי, אבל יש הרבה טאלנט בחוץ בגלל הקיצוצים בחברות אחרות ואנחנו מקבלים עשרות פניות. יש אנשים שבשגרה קשה לגייס בשוק. רצינו לגייס עשרות עובדים חדשים ועצרנו את זה כדי להבין מה קורה ונגדל יחד עם הגל, אבל הבסיס האנושי של החברה מאוד גדול, זה רק להוסיף כוח אדם ולא לעשות שינויים מאסיביים במבנה החברה״.
x