30 דקות

30 דקות או פחות

"הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי. בן רגע הכל התהפך"

מיה פופס-גרין היתה סמנכ"לית משאבי אנוש של פריים סנס ושל סטרטוסקייל, חוותה משברים ויציאה מהם ומייעצת עכשיו לסטארט-אפים. איך מגיבים המנכ"לים, לאן מכוונות הקרנות ומה צפוי לנו אחרי פסח?

שירות כלכליסט 13:4012.04.20

"מנכ"לים עברו מלחץ מאוד גדול מצד הקרנות שדחפו לצמיחה מהירה ולגיוס עוד עובדים ללחץ גדול מהקרנות שאומרות - תתארגנו מחדש למציאות שבה לא תקבלו השקעות חדשות במשך שנה עד שנתיים". כך מספרת מיה פופס-גרין, שעובדת כיועצת כוח אדם חיצונית ומייעצת ל-7 סטארט-אפים בישראל ובארצות הברית.

 

 

 

"היו מנכ"לים שחשבו בהתחלה שזו רק מכה קלה בכנף ותיכף חוזרים לפעילות רגילה, היו כאלה שנכנסנו ללחץ, היו כאלה שהפכו למשותקים וגם כאלה שמיד התחילו לפעול - פיטרו, הורידו בשכר והוציאו לחל"ת", מספרת פופס-גרין. "כל התשובות נכונות, אבל אני ממליצה למנכ"לים - בואו נעצור רגע ונבין מה רוצים להשיג, מה האסטרטגיה החדשה".

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

  

זו אחת הסוגיות הבולטות שמנהלים ויזמים בכל העולם מתחבטים בה - מה לעשות עם כוח האדם בחברה נוכח משבר הקורונה. כשסטארט-אפים מחויבים להאריך את מרווח הנשימה שלהם ולקצץ בהוצאות לנוכח המשבר והלא נודע שבא יחד איתו, למנהלי משאבי האנוש יש תפקיד קריטי בהתמודדות עם עידן הקורונה. ולמיה פופס-גרין יש ניסיון בתחום: היא היתה סמנכ"לית משאבי אנוש בפריים סנס, שנמכרה לאפל במאות מיליוני דולרים, ושל סטרטוסקייל, שגייסה עשרות מיליונים והיתה הבטחה גדולה - עד שהחליטה לסגור את הפעילות במפתיע לפני מספר חודשים.

 

מיה פופס-גרין מיה פופס-גרין

 

 

"חוויתי שני משברים ואת היציאה מהם, ולפני הקורונה הגענו למקום הכי הזוי מבחינת השוק שחוויתי עד היום", היא מספרת. "הרגשתי מאוד לא בנוח מבחינת השכר המטורף והלא מוצדק לטעמי, מהניסיון הבלתי נגמר לשמר עובדים בהשקעה פיננסית שיצאה מפרופורציה. היינו במקום של צמיחה מאוד גדולה ובן רגע הכל התהפך עלינו". היא מספרת כי "יש חברות שעדיין מגייסות עובדים חדשים, אבל אני אומרת שצריך לשקול טוב, בטח בתקופה הזו, ולמצוא את האנשים שבאמת מתאימים לצורך של הארגון".

 

 

 

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" היא מציגה את ההמלצות שלה - איך לצלוח את המשבר הזה וגם לשמור על החברה ועל הצוות, מה האתגרים והפתרונות האפשריים ומזהירה מגל פיטורים וקיצוצים נוסף שצפוי אחרי פסח.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x