$
הייטק והון סיכון

קרן פיטנגו לצד סידרס סיני וג'ון דור השקיעו 70 מיליון דולר בחברת קליק דיאגנוסטיקס

החברה פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לערוך בדיקות ביולוגיה מולקולרית גם מחוץ למעבדות מקצועיות וגייסה עד היום כ- 100 מיליון דולר ומעסיקה 100 עובדים

הגר רבט 12:4805.04.20

קרן פיטנגו לצד סידרס סיני וג'ון דור הודיעה היום (א׳) על סיבוב השקעה של 70 מיליון דולר בחברת קליק דיאגנוסטיקס. זהו סבב C של החברה מעמק הסיליקון שפיתחה טכנולוגיה לביצוע בדיקות מולקלוריות (PCR) מחוץ למעבדה.

 

קליק הוקמה על ידי אדם דה-לה זרדה, בוגר הטכניון בהנדסת מחשבים, ובעל דוקטורט בהנדסת אלקטרוניקה מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה (שזכה בשורה ארוכה של פרסים וציונים לשבח על עבודות המחקר והפיתוח שביצע). החברה גייסה עד היום כ- 100 מיליון דולר ומעסיקה 100 עובדים.

 

אדם דה לה זרדה, מייסד קליק אדם דה לה זרדה, מייסד קליק צילום: קליק

 

קליק דיאגנוסטיקס פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת לערוך בדיקות ביולוגיה מולקולרית/ PCR גם מחוץ למעבדות מקצועיות, בין אם זה על ידי הרופט המטפל או בתנאים ביתיים. הבדיקות המולקולריות כגון PCR, מאפשרות לזהות ולבדוק תהליכים ברמת חומצות הגרעין ולזהות באופן אבסולוטי מזהמים - חיידקים ו-ויראליים, ולהתאים את הטיפול בהן (לדוגמה: משטח גרון, משטחים וגינליים, בדיקות שתן וכד'). הפלטפורמה שפיתחה החברה מסוגלת לעשות את הבדיקות לכל סוגי הדגימות הנדרשות, אך עשויה להפריד בין מוצרים שונים לפי צורך השוק והלקוחות. המכשיר הוא מזעור של ה-PCR, והנגשתו להיות מכשיר כף יד.

 

איתי הראל. קרן פיטנגו איתי הראל. קרן פיטנגו צילום: יורם רשף

 

איתי הראל, שותף מנהל בפיטנגו Health שהצטרף לדירקטוריון החברה מסר: "בדומה למהפכה שקרתה בעולם המיחשוב במעבר מ-מיינפריים ל-PC ולטלפונים חכמים, כך קליק דיאגנוסטיקס מנגישה טכנולוגיית PCR שהיום תלויה במיכשור ומפעילים מיומנים, ותביא את בדיקות ה- PCR ממיכשור מעבדה גדול ומיכשור טייבל טופ, להיות "מעבדה בכף היד", היינו פעולה בזמן אמת, שכל רופאה או רופא יוכלו לבצע בכל מקום, לקבל תשובה מיידית ולהתאים טיפול מיידית, ובעתיד תהיה זמינה גם לאנשים בבתיהם״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x