$
הייטק והון סיכון

פירמיד אנליטיקס גייסה 25 מיליון דולר בהובלת JVP

מנכ"ל החברה, עומרי קוהל סיפר על הגיוס בימי הקורונה: "הוא הסתיים ערב פריצת הנגיף לאירופה וארצות הברית. כיום כל החברה עובדת מהבית כשסיאטל נמצאת בסגר כפוי של שבועיים"

מאיר אורבך 15:0126.03.20

פירמיד אנליטיקס (Pyramid Analytics) גייסה של 25 מיליון דולר בהובלת קרן הון-סיכון JVP. בסבב השתתפו משקיעי החברה הקיימים בהם Sequoia Capital, Viola Growth ו- Maor Investments .

מנכ"ל החברה עומרי קוהל, יושב בסיאטל ארצות הברית, אחת הערים שהיו הראשונות להיפגע מהנגיף שיתף את כלכליסט: "אין בעיר פניקה ותחושת היסטרית. הפגיעה הייתה בבית אבות והיה שם סיפור מאוד עצוב אבל העיר אינה מוקד של בעיה. כל החברה עובדת מהבית וכל העיר נכנסת לסגר כפוי לשבועיים. ברגע שמיקרוסופט ואמזון עובדות מהבית - כולם עובדים מהבית. יש לנו עשרה עובדים בסיאטל ועוד 20 בבוזיזי איידהו ועוד 80 עובדים ברמת גן".

 

עומרי קוהל. מנכ"ל פירמיד אנליטיקס עומרי קוהל. מנכ"ל פירמיד אנליטיקס צילום: דניאל בר-און

 

"הגיוס הסתיים ערב פריצת הקורונה באירופה וארצות הברית", סיפר קוהל. "כל יום יש כאן גזירות חדשות והיה ברור שזה שם. כשהתחלנו את תהליך הגיוס יצאנו לדרך כשיש לנו מוצר בוגר ונמצא בפעילות מלאה כבר שנתיים וחצי עם 1000 לקוחות ורבים מהם לקוחות תאגידיים עם מוצר שנועד לצמיחה ולפני הקורונה רצינו לגייס עוד עשרות רבות של עובדים . עכשיו אנחנו כמו כולם בהקפאת גיוסים כבדים ומגייסים מעט מאוד בארץ ובחול בעיקר בניו יורק ואנגליה. אנחנו לא מוציאים לחלת או מפטרים אנשים . אנחנו נמצאים בפרוייקטים ארוכי טווח שלא מישהו יסגור מחר בבוקר ואם זה קורה אנחנו רואים שקבלת ההחלטה על ההסכם רק נדחית", אמר.

 

"בתעשייה שלנו של בינה עסקית בעיתות משברים, גופים רוצים להבין מה קורה בארגון . המערכת שלנו יושבת על כל מערכות הליבה של הארגון ומאפשרת לנהל מידע בזמן אמת לכל המחלקות השונותוכאשר כולם רואים איך אפשר לחסוך המוצר שלנו הופך להיות מהותי לחברות". "המטרה של הגיוס היתה צמיחה מאוד משמעותית אבל עכשיו נחוש לאן נושבת הרוח וכעת יש לנו טנק מלא דלק שמאפשר לנו להסתכל על הצדדים".

 

אראל מרגלית, מייסד  JVP אראל מרגלית, מייסד JVP צילום: עודד קרני

 

אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP: "השקעות בחברות בתחומי ה- A.I וה- B.I. פירמיד אנליטקס מביאה בשורה חשובה לשווקים אלו. ההשקעה ב- Pyramid ממשיכה את האסטרטגיה שלנו להשקיע בחברות שלוקחות את תחום הבינה העסקית קדימה ומאפשרות לחברות הגדולות בעולם לנתח מידע בצורה מודולרית, חכמה, קלה ומהירה. Pyramid מביאה את הקלות של כלי מחלקתי כמו QlikView בשילוב יכולות הנדרשות לשוק האנטרפרייז בדומה לכלים כמו SAP ו Business objects . אנחנו גאים להיות חלק ממנה ולהובילה להישגים בעתיד”

 

הגיוס הושלם בתקופה בה Pyramid Analytics מרחיבה את נוכחותה כשחקן מפתח עצמאי מרכזי, זאת על רקע שבו נצפים תהליכי קונסולידציה ניכרים בשוק בתחום ה BI. Pyramid מציעה את פלטפורמת האנליטיקה המקיפה ביותר בשוק הזמינה לשימוש כלל-ארגוני. Pyramid מציעה יכולות BI מלאות לביצוע פנים-ארגוני, כולל מערכת ETL רחבה למשתמשי קצה, גילוי נתונים מרובדים וויזואליזציה מצגות ו-report bursting. הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים בכל רמות המיומנות לשתף במהירות תובנות ברחבי הארגון מכל דפדפן או מכשיר – הכל תוך שימור האבטחה ויכולת השליטה בנתונים. וחשוב מכך, Pyramid מאפשרת לארגון למנף את ארכיטקטורת הנתונים הקיימת: הטכנולוגיה של החברה מאפשרת לפרוס אותה באתרי החברה, בענן או בסביבה היברידית".

 

יואב צרויה, שותף כללי ב-JVP הצטרף לדבריו של מרגלית: "תחום ה-B.I לארגונים בשל לטכנולוגיה פורצת דרך שתוציא אותו מקיפאון. אמנם ניתן למצוא בשוק טכנולוגיות נוספות מצליחות, בייחוד בתחום הוויזואליזציה, כלים לשולחן עבודה ובסיסי ידע, אבל ליבת ה-B.I בארגונים אינה מתפתחת, היא מונוליתית ומיושנת". עוד הוסיף: "התרשמנו מההישגים של Pyramid והביצועים העסקיים שהובילה בשנים האחרונות. אנחנו שמחים מאוד לבנות את החברה המובילה הבאה בתחום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x