$
תקשורת

משבר הקורונה

גם בתאגיד השידור הציבורי נערכים להוציא עובדים לחל"ת

כך עולה ממכתב ששלחה ההנהלה לעובדים; זאת למרות שהתאגיד צפוי להיות מוחרג ב-100% מהתקנות החדשות לפעילות המשק בשעת חירום

אביאור אבו 12:3720.03.20

בתאגיד השידור הציבורי נערכים להוצאת חלק מהעובדים בחטיבות השונות לחופשה ולחל"ת – כך עולה מהודעה שנמסרה לכ-850 עובדי "כאן" מטעם סמנכ"לית משאבי האנוש, גיתית רוזן אליצור, בשיתוף ועד העובדים.

 

לקראת הצהריים צפויה הממשלה לאשר את פעילות המשק בשעת חירום, כאשר התאגיד צפוי להיות מוחרג ב-100% מהתקנות החדשות ולהמשיך בפעילות רגילה. עם זאת, לתאגיד יינתן המנדט להחליט עצמאית האם לשחרר עובדים, כחלק מהשינויים בלוח השידורים וההתמקדות בנגיף הקורונה.

 

 

בניין תאגיד השידור בי-ם בניין תאגיד השידור בי-ם

 

כך נמסר בהודעה: "עובדים יקרים שלום, כולנו קשובים להנחיות ולהוראות משרד הבריאות והאוצר אשר משתנות מיום ליום, מקווים ומייחלים לטוב. מצבו של תאגיד השידור טוב יחסית למקומות עבודה אחרים במגזר הציבורי והעסקי, מכיוון שהוא מוכר כמפעל חיוני וכרשות ייעודית לשעת חירום. מצד אחד, ההוראה החלה על המגזר הציבורי בדבר הוצאת 70% מהעובדים לחופשה/חל"ת לא חלה עלינו. מצד שני, מתוך תפיסה שהמשך שידורים רציפים הינה חיונית למשק ולהתמודדות עם המצב, יש לתאגיד אפשרות לחייב עובדים חיוניים להגיע לעבודה בעת חירום".

 

עוד נכתב, כי "בימים אלו הנהלת התאגיד מרחיבה את אישורי העבודה מהבית ומנהלת עם הממונה על השכר באוצר שיח אינטנסיבי שמטרתו היא ששכר העובדים מהבית לא ייפגע. אנו בטוחים שכל עובד ועובדת ממלאים תפקידם באחריות וברצינות, מהמשרד או מהבית. המנהלים בחטיבות השונות בנו מנגנוני תיאום ופיקוח על תפוקת העבודה מהבית, בהתאם לתפקיד ולמשימה. בכל מקרה, העבודה מהבית אינה כוללת תשלום על שעות נוספות, החזרי הוצאות וכדומה. כתבים בחוזה שנ"ג ימשיכו לדווח כרגיל ובהתאם יחושבו שעותיהם הרבעוניות. כפי שכתבנו במכתב הקודם, ישנה היערכות מוגברת למצב של ביטול תחבורה ציבורית ותגבור מערך הסעות".

 

"בימים אלו, בשל הנסיבות שנוצרו, נערכים בחטיבות השונות להוצאת חלק מהעובדים לחופשה" נכתב. "עובדים אלו יקבלו הודעות ממנהליהם לקראת סופשבוע. במידה ובהמשך יהיה צורך, למשל בשל צמצום שידורים, נאלץ להוציא חלק מהעובדים לחל"ת. אנו, ועד העובדים וההנהלה, נעשה כל שביכולתנו כדי למנוע פגיעה בעובדים. בברכה בריאות טובה לכולנו".

 

מהתאגיד נמסר: "עד כה לא הוצא אף עובד של התאגיד לחל"ת. התאגיד פועל על פי הנחיות משרדי הבריאות והאוצר ובשיתוף מלא עם ועדי העובדים, שנציגיו משתתפים בישיבות בנושא המשבר והשלכותיו. נוכח המצב שוּנו לוח השידורים ותוכניות התאגיד וצומצמו צוותי העבודה. במטרה לשמור על בריאות העובדים, לאפשר שידור חיוני ורציף לציבור בישראל ולשמור ככל האפשר על שכר העובדים, פעלנו כך שעובדים רבים קיבלו אישורי עבודה מהבית או השלמת שעות בימי חופשה. אנו לומדים את השלכות המצב ונבצע התאמות, בהתאם להנחיות הממונה על השכר באוצר".

 

x