$
הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

קרן אינסייט משקיעה 125 מיליון דולר במון אקטיב - לפי שווי של 1.25 מיליארד

המו"מ בין הרוכשת של ארמיס למפתחת המשחק קוין מאסטר נחשף בכלכליסט. העסקה, שבה נרכשו אחזקות מבעלי מניות קיימים, משקפת למון אקטיב שווי של 1.25 מיליארד דולר. החברה סיימה את 2019 עם הכנסות של יותר מחצי מיליארד דולר

גולן חזני 15:5526.01.20

חברת מון אקטיב (Moon Active), מפעילת משחק קוין מאסטר (COIN MASTER) הפופולרי, הודיעה רשמית על גיוס של 125 מיליון דולר מקרן אינסייט בהנפקת סקנדרי (הנפקה שנייה, שבה בעלי מניות רוכשים מניות). המו"מ מול אינסייט נחשף בכלכליסט. קרן אינסייט רכשה את ארמיס הישראלית בתחילת החודש ב-1.1 מיליארד דולר.

 

 

 

מון אקטיב צמחה משמעותית בשנתיים האחרונות ואת 2019 סיימה עם הכנסות של מעל חצי מיליארד דולר ורווח של עשרות מיליוני דולרים. העסקה, שבה רכשה אינסייט מניות מבעלי מניות קיימים, משקפת למון אקטיב שווי של 1.25 מיליארד דולר - שווי שעד לפני שנתיים היה דמיוני. העובדה שאינסייט משקיעה בשווי כזה מצביעה על אמונה של בעליה שהשווי יעלה והיא עוד תרוויח. אינסייט תחזיק 10% מהחברה.

 

מון אקטיב הוקמה ב-2011 ופיתחה מספר משחקים עד שאחד מהם, קוין מאסטר, הפך למשחק פופולרי במדינות מערביות. מחצית מהכנסות המשחק מקורן בארה"ב, 15% מבריטניה, ו-10% מגרמניה. החברה נהנית מהעובדה ששוק המשחקים הוא השוק הצומח ביותר כיום, הן מבחינת גודל והן מבחינת קצב הצמיחה, לאור השימוש הרב בסמארטפונים בשנים האחרונות.

 

עובדי מון אקטיב עובדי מון אקטיב לצילום: שרונה אברהם

 

 

קוין מאסטר הוא משחק מובייל חברתי שבו בונים השחקנים כפרים וירטואליים ויכולים לשדרג אותם ולהילחם בשחקנים אחרים. המשחק הבסיסי הוא חינמי, כאשר ההורדה היא ללא תשלום. המודל העסקי מתבסס על רכישות וירטואליות לשדרוג המשחק ויכולות השחקנים - השחקנים יכולים לשלם כסף כדי לקבל יתרון, בין היתר באמצעות מנגנון שמזכיר מאוד הימורים במכונות מזל. כיום החברה מחזיקה מרכזי פיתוח בתל אביב ובאוקראינה, בהם מועסקים כ־300 עובדים, ובכוונתה לגייס 200-100 עובדים נוספים השנה.

 

מון אקטיב בוחנת בימים אלה רכישה של חברות חדשות בתחום, בשוק הענק שבו היא מתמודדת, שוק המשחקים. הגיוס הקודם של מון אקטיב היה ב-2017 והחברה גייסה עד היום 10 מיליון דולר בלבד, כשבכל אחד מהגיוסים גויסו 3-2 מיליון דולר. שמואל אלבין הוא מייסד ומנכ"ל החברה מאז הקמתה. המשקיעים העיקריים בחברה הם דיוויד אליינס, גיגי לוי, גיא גמזו, קרן סינגולריטים, יונתן קולבר ורועי אורון. משרדי החברה יושבים ברחוב מנחם בגין בתל אביב.

 

 

משחק קוין מאסטר של מון אקטיב משחק קוין מאסטר של מון אקטיב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x