$
חדשות טכנולוגיה

אפיק גיימס: חנות האפליקציות שלה בדרך לעקוף את Steam

מפתחת פורטנייט השיקה בשנה שעברה חנות אפליקציות למכירת משחקים שמתחרה במובילת השוק Steam; על פי הנתונים האחרונים שפורסמו - זו רשמה עד כה 108 מיליון משתמשים לעומת 90 מיליון אצל המתחרה

שירות כלכליסט 12:2016.01.20
אפיק גיימס (Epic), הודיעה אתמול (ד') שחנות האפליקציות החדשה שלה הצליחה לצבור כ-108 מיליון משתמשים קצת מעל שנה אחרי השקתה. מפתחת המשחק פורטנייט הסבירה שהגידול הגיע כנראה בעיקר עם השקתו הרשמית של המשחק המצליח שזמין כיום על מספר רב של פלטפורמות שונות. משמעות הדבר היא שהחנות גדולה לפחות או אולי אפילו יותר מהחנות Steam של Valve, שלה 90 מיליון משתמשים נכון לינואר שנה שעברה, ומאז לא שיחררה עדכון של כמות המשתמשים שאספה.

 

אפיק אומרת כי חנות משחקי המחשב שלה היא הצלחה גם מעבר לפורטנייט, ושיצרה הכנסות של 680 מיליון דולר עד עתה. מהסכום הזה 251 מיליון דולר מייצגים מכירות של משחקי צד שלישי ולא כוללים קופונים או מימון שנתנה החברה למפתחים כחלק מעסקאות בלעדיות או קידום מכירות. עוד נמסר שהיא הכניסה 23 מיליון דולר מקופונים והנחות, ושבנוסף היא גם חילקה 73 כותרים כחלק מתוכנית המשחקים החינמיים שלה, שרשמו יותר מ-200 מיליון הורדות. החברה גם הודיעה כי היא מאריכה את התוכנית החינמית של משחקים גם ל-2020.

טים סוויני מנכ"ל אפיק גיימס טים סוויני מנכ"ל אפיק גיימס צילום: יאיר שגיא

 

עדיין, יש לאפיק דרך ארוכה לעשות אם היא מעוניינת להתחרות עם Steam, פלטפורמת משחקי המחשב המובילה והחנות המרכזית בעולם הגיימינג, עימה היא מנסה להתחרות, מעניקה חלוקת רווח של 88-12 שקורצת יותר למפתחים. ב-2017 Valve הכניסה יותר מ-4 מיליארד דולר לקופתה רק ממכירות משחקים, מבלי לחשב עסקאות-מיקרו (הכנסות ממכירת פריטים בתוך משחק), תוכן הניתן להורדה, כמו הרחבות, ומוצרים אחרים.

 

בנוסף, פירטה אפיק רשימה של הכותרים הפופולריים ביותר שלה, למרות שלא פרסמה נתונים ממשיים לגבי ההכנסות מכל אחד מהם. בין המשחקים: World War Z; Borderlands 3; Untitled Goose Game; Metro Exodus; The Outer World; The Division 2; Dauntless ו-Satisfactory.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x