$
חדשות טכנולוגיה

נדחתה תביעת לשון הרע נגד מאסק: לא השמיץ כשכינה צוללן 'פדופיל' בטוויטר

חבר מושבעים בבית משפט בלוס אנג'לס קבע שמנכ"ל טסלה לא השמיץ את הצוללן הבריטי ורנון אנסוורת', שתבע אותו לאחר שבפרשת חילוץ הנערים בתאילנד מאסק צייץ שמדובר ב-'pedo guy'. מאסק התנצל בפני אנסוורת' ואמר שהתכוון ל"זקן מפחיד" ולא לפדופיל

שירות כלכליסט 11:0807.12.19
חבר מושבעים בבית משפט פדרלי בלוס אנג'לס פסק שאילון מאסק לא השמיץ את הצוללן וחוקר המערות הבריטי ורנון אנסוורת'. "האמון שלי באנושות שוקם", אמר מאסק בבית המשפט לאחר מתן פסק הדין. חבר המושבעים דן בפסיקה במשך שעה בלבד לפני שמסר את פסק הדין שלו בתיק, שהדיון בו החל מוקדם יותר השבוע.

 

 

אנסוורת' תבע את מאסק בספטמבר 2018, לאחר שמנכ"ל טסלה קרא לו "מפוקפק" ו"pedo guy" (פדופיל) בטוויטר. מאסק כינה אותו גם "אנס ילדים" במיילים ששלח לכתב באזפיד ראיין מק, והמשיך להתגרות בו כשכתב בטוויטר: "אתם לא חושבים שזה מוזר שהוא עדיין לא תבע אותי?"

 

בעדותו במשפט ההשמצה השבוע, מאסק התנצל בפני אנסוורת' ואמר שאינו מאמין שחוקר המערות הוא פדופיל. מאסק וצוות ההגנה שלו, שבראשו עמד אלכס ספירו, טענו ש"pedo guy" היתה עקיצה ולא ניסיון לנקוב בעובדה. הם טענו גם שהמונח הזה שכיח מאוד כסלנג ל"טיפוס זקן ומפחיד", וכן שאנסוורת' קיווה להרוויח כסף מהתביעה, ולא באמת נפגע מהתווית שהודבקה לו.

 

מאסק מאסק צילום: רויטרס

 

 

העימות בין שני האנשים החל לאחר שאנסוורת' ביקר את מאסק על שעירב את עצמו ואת עובדיו בניסיון להציל 12 ילדים ואת מאמן הכדורגל שלהם ממערכת מערות שהוצפה בתאילנד ביולי 2018. המומחיות והידע של אנסוורת' בנוגע למערות התבררו כקריטיים בחילוץ נבחרת הכדורגל, והוא הוכר בתקשורת כעומד בראש מאמצי החילוץ.

 

מאסק ועובדיו פיתחו מכשיר שהם כינו "מיני-צוללת", והאמינו שהיא תוכל לחלץ את הילדים מהמערות. אך המכשיר לא שימש לבסוף בניסיון החילוץ. לפני השלמת פעולת החילוץ, מאסק הורה לעובדיו לשכנע פקידים תאילנדים לומר דברים חיוביים עליו ועל המיני צוללת שלו, אפילו בזמן שהגשמים הכבדים איימו להציף את המערות ואיימו על חיי הלכודים. אחרי החילוץ, אנסוורת' נשאל בראיון ל-CNN על המיני צוללת של מאסק. הוא אמר שמאסק יכול מצידו "לדחוף את הצוללת איפה שכואב" וקרא לניסיון החילוץ של האחרון "תעלול יח"צ".

 

חבר המושבעים דן כאמור בפסק הדין במשך פחות משעה. יו"ר חבר המושבעים, ג'ושוע ג'ונס, אמר שחבר המושבעים הגיע למסקנה שעורכי דינו של אנסוורת' השקיעו יותר מדי זמן בפניה לרגשותיהם ולא התרכזו בראיות. "הכשל קרה כנראה כשהם לא התרכזו בציוצים", אמר ג'ונס לאחר הודעת פסק הדין. "אני חושב שהם ניסו לפנות לרגשות שלנו. בבית משפט צריך להוכיח את הטענה שלך, מה שהם לא עשו".

 

x