$
הייטק והון סיכון

נטפליקס הכתה את תחזיות הרווח ברבעון השלישי: המניה מזנקת ביותר מ-7% במסחר המאוחר

לאחר תקופה לא פשוטה, הפתיעה ענקית הסטרימינג לטובה ברבעון השלישי. הרווח הנקי התעלה על התחזיות והסתכם ב-665 מיליון דולר לעומת 403 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות עמדו על 5.2 מיליארד דולר לעומת 3.9 מיליארד דולר. מספר המנויים החדשים בתשלום עמד על 6.77 מיליון - מעט מעל הציפיות

שירות כלכליסט 23:3716.10.19

לאחר תקופה לא פשוטה וחשש מהתחרות הצפויה בהמשך הדרך, נטפליקס מספקת דוח מפתיע לטובה והמניה קופצת ביותר מ-7% במסחר המאוחר.  

 

מספר המנויים בתשלום החדשים של שירות הסטרימינג עמד על 6.77 מיליון, רק 500 אלף מהם מארה"ב. ציפיות האנליסטים עמדו על 6.7 מיליון מנויים חדשים בתשלום.

  

הסדרה "דברים מוזרים" של נטפליקס הסדרה "דברים מוזרים" של נטפליקס צילום: © Netflix

 

 

מה דעתך על מניית NETFLIX:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 665 מיליון דולר או 1.47 דולר למניה בהשוואה ל-403 מיליון דולר או 89 סנט למניה ברבעון המקביל - מעל צפי האנליסטים שעמד על 1.03 דולר למניה. ההכנסות הסתכמו ב-5.25 מיליארד דולר, בהשוואה ל-3.91 מיליארד דולר ברבעון המקביל ובדומה לצפי בשוק.

 

מניית נטפליקס איבדה 22% בשלושת החודשים האחרונים, על רקע הציפיות לתחרות עזה בתחום הסטרימינג מצד שורה של מתחרות חדשות שנכנסות לתחום -דיסני, אפל, אמזון, AT&T (באמצעות HBO Max), קומקאסט ו-NBCUniversal.

 

"אף שהתחרינו מול אנשים רבים בעשור האחרון, זהו סיפור חדש לגמרי החל מנובמבר. זו תהיה תחרות קשוחה", אמר בחודש שעבר מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס (Reed Hastings), במסגרת אירוע של ה- Royal Television Society בקיימברידג' שבאנגליה.

 

התגובות של האנליסטים לירידות האחרונות לא איחרו להגיע: בפירמת Evercore חתכו השבוע את מחיר היעד של המניה מ-380 ל-300 דולר. בשבוע שעבר ב-Rosenblatt Securities הפילו ממש את מחיר היעד של נטפליקס מ-330 ל-265 דולר.

 

מניית נטפליקס סיימה היום את המסחר (לפני פרסום הדוח) בשווי של 268.28 דולר. שווי השוק של החברה עומד על 125.3 מיליארד דולר.

 

נטפליקס נערכת לתחרות קודם כל באמצעות עסקאות ענק של תוכן וטאנלנטים. עסקת הענק האחרונה שביצעה בתחום היתה רכישת הזכויות לכל פרקי הסדרה סיינפלד, החל משנת 2021, תמורת 500 מיליון דולר. בתחום הטאלנטים, החברה חתמה על הסכם יצירת תוכן בלעדי עם האחים דאפר יוצרי "דברים מוזרים", בסכום שלא נחשף אך עומד על כמה מאות מיליוני דולרים.

 

הסכם יצירת תוכן נחתם גם עם ייוצרי הסדרה "משחקי הכס" דיוויד בניוף וד.ב. וויס, עבור 200 ל-300 מיליון דולר. יוצרת האנטומיה של גריי שונדה ריימס חתמה עם נטפליקס על חוזה של מעל 100 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x