$
כלכלה ומדיניות

נטפליקס רכשה את הזכויות לשידור כל פרקי סיינפלד

ענקית הסטרימינג מתכוננת להתחממות בזירת הצפייה הישירה, עם איבוד הזכויות לשידור "חברים" הקלאסית וההשקה הקרובה של שירותים מתחרים מבית אפל ודיסני. לא ברור כמה שילמה נטפליקס על הזכויות, אך מדובר כנראה במאות מיליוני דולרים

שירות כלכליסט 12:0817.09.19
נטפליקס, שהפסידה את הזכויות לשידור הפרקים החוזרים של "חברים" פיצתה על ידי רכישת הזכויות להצגת כל פרקי "סיינפלד", שנחשבת לאחת הסדרות המצליחות ביותר אי פעם. ענקית הסטרימינג חתמה על חוזה לחמש שנים עם סוני פיקצ'רס טלוויז'ן, במסגרתו הפכה לבעלת הזכויות לשדר את כל 180 פרקי הקומדיה המצליחה משנות ה-90. החוזה בתוקף החל מ-2021, אז יעברו הפרקים משירות הסטרימינג הולו, בו הם משודרים כעת.

 

 

העסקה מגיעה בתקופה קריטית לנטפליקס, שמאבדת את הזכויות לכמה מהסדרות הפופולריות ביותר שלה. למשל, "חברים" שתעבור החל מהשנה הבאה לשירות של וורנר מדיה של AT&T, ששילמה עבורה 425 מיליון דולר.

 

עוברים לנטפליקס. חבורת סיינפלד עוברים לנטפליקס. חבורת סיינפלד צילום: NBC

 

 

במקביל, איבדה החברה את הזכויות על השידורים החוזרים של הסדרה "המשרד", שתעבור לשירות הסטרימינג שמשיקה NBC יוניברסל החל מ-2021 - עסקה שעלתה לאחרונה 500 מיליון דולר. הפרטים הפיננסיים של עסקת סיינפלד לא נחשפו, אך לפי אדם המעורה בעסקה, המחיר שנטפליקס תשלם עבור "הסדרה על כלום" גבוה משל חברים והמשרד. בין המרוויחים מהעסקה היקרה נמנים מלבד סוני גם היוצרים ג'רי סיינפלד ולארי דיוויד.

 

המהלך מגיע על רקע התעצמות התחרות בשוק הסטרימינג. נטפליקס נהנית מיתרון ברור בזכות 150 מיליון מנויים ברחבי העולם, אך בנובמבר תתחיל להתחרות בשירותי הסטרימינג של אפל ושל דיסני, ובשנה הקרובה יושקו עוד טוענים לכתר.

 

 

 

נטפליקס אמנם משקיעה בכבדות בתכנים מקוריים, אך גם הסדרות הוותיקות יותר זוכות לפופולריות גדולה, כך לפי נתונים שאספו בחברת המחקר נילסן. הבעיה היא שהמחיר של הסדרות הישנות עולה בשל התחרות בשוק. "סיינפלד היא הקומדיה הטלוויזיונית שכל הקומדיות נמדדות מולה", הגיב טד סרנדוס, סמנכ"ל התוכן הראשי של נטפליקס. "אנחנו מחכים לארח את ג'רי, איליין, ג'ורג' וקריימר בבית העולמי החדש שלהם בנטפליקס".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x