חדשות טכנולוגיה

חשד באוסטרליה: תשלומי פייפאל שימשו להלבנת הון מסחר בבני אדם

סוכנות המודיעין הפיננסי של המדינה איתרה שורת עסקאות חשודה אשר ככל הנראה סייעה לפושעים, והנחתה את החברה לבחון את הנושא בסיוע מבקר חיצוני. פייפאל: אנו משתפים פעולה עם הממשלה

שירות כלכליסט 17:3124.09.19

סוכנות המודיעין הפיננסית של אוסטרליה AUSTRAC הורתה היום (ג') על חקירת העברות כספים עולמיות שבוצעו בידי פייפאל, בחשד ששימשו בידי פושעים להלבנת הון מפשעים חמורים - ביניהם סחר בבני אדם.

 

 

הסוכנות הורתה לחטיבה האוסטרלית של פייפאל למנות מבקר חיצוני שיבחן שורת העברות שזוהתה כחשודה. בסוכנות ציינו במיוחד את הסיכון לניצול מיני של ילדים כאחת הסיבות העיקריות לצורך לבצע ביקורת. פייפאל נדרשת גם לשלם עבור הביקורת ועליה להחזיר תשובות בתוך 120 ימים.

 

פייפאל פייפאל צילום: שאטרסטוק

 

 

"חברות שנמצאות תחת פיקוח כמו פייפאל אוסטרליה, שמאפשרות בכל שנה ביצוע תשלומים ועסקאות למיליוני לקוחות במדינה, הן בעלות תפקיד קריטי בסיוע ל- AUSTRAC ולרשויות אכיפת החוק במניעת העברת הכספים לפושעים ולטרוריסטים", מסרה מנכ"לית הסוכנות ניקול רוז בהודעה לעיתונות.

 

מפייפאל נמסר בתגובה כי החטיבה האוסטרלית דיווחה בעצמה לרשויות לאחר שבדיקה פנימית חשפה בעיה באופן הדיווח על העברות כספים בינלאומיות. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם AUSTRAC כדי לתקן את הבעיה במערכת הדיווח, וכדי לבצע את הביקורת כפי שנדרש מאיתנו בזמן הנתון", הוסיפה אמנדה כריסטין מילר, דוברת פייפאל. לטענתה, לביקורת לא תהיה שום השפעה על הלקוחות.

 

 

 

הרגולטורים באוסטרליה נמצאים תחת לחץ לשפר את אכיפת ההתנהלות פיננסית של גופי טכנולוגיה, לאחר שוועדה ממשלתית גילתה שגופי בקרה פיננסיים לא הענישו כראוי גורמים שעברו על החוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x